265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Problem z małym rekuperatorem Mitsubishi i Blue

Witam wszystkich Forumowiczów,
aktualnie mam problem z wilgotnością mieszkania (jak większość ludzi w tych obrzydliwych blokach ocieplonych a nie wentylowanych w odpowiedni sposób),
po długich poszukiwaniach wybrałem sposób wentylacji za pomocą rekuperatora i co???
aktualnie na rynku można poczytać o dwóch modelach które spełnią oczekiwania: Mitsubishi VL-100V-E, parametry super, ale... po rozmowie z serwisantem okazało sie że interesujący wymiennik "papierowy" nie wydziela skroplin. Super. Dlaczego? Bo absorbuje je z powietrza wywiewanego i przekazuje do powietrza nawiewanego. Nici z takiego rekuperatora bo i tak wilgoś mi wraca do domu...
Drugi model To Blue HR100W, który miał problem, bo wilgoć się skraplała ale... nie była odprowadzana co mogło powodować uszkodzenie elewacji.
I co teraz??? Chyba nic. Ktoś może zaproponować jakiś rekuperator do mieszkania w bloku???
To chyba pomysł dla jakiejś firmy, powstała luka na rynku..
A może jest jakiś model o którym ja nie wiem. Proszę o pomoc.
PS. Tylko proszę, nie informujcie mnie o Rylk Air, szukam rekuperatora a nie gaci do mieszkania...

Zadzwoń 22 5591081 kilka małych reku się znajdzie.

gacie do wieszania :)))))))) poprawiłes mi humor ...
dzięki M
Z

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.