273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Problem - wentylacja grawitacyjna z okapem w bloku

Cześć.
Mieszkam w bloku z wielkiej płyty. W mieszkaniu mam dwa przewody wentylacyjne: jeden w łazience i jeden w kuchni. Mam problem z sąsiadami, ponieważ ktoś podłączył do przewodu wentylacyjnego w kuchni okap. To znaczy tak mi się wydaje. Problem jawi się tym, iż z kratki wentylacyjnej w kuchni do mieszkania nawiewane jest ciepłe powietrze z zapachami kuchennymi. Szukam potwierdzenia, czy moje przypuszczenia dotyczące podłączenia okapu są prawdopodobne(?). Jeśli tak, to zakładam, że ktoś mieszkający pode mną podpiął okap do tego przewodu.
W związku z tym co powinienem zrobić? Gdzie sprawę zgłosić? Sąsiedzi mieszkający pode mną raczej nie wpuszczą mnie do mieszkania żeby to sprawdzić. Jak się orientuję polskie prawo zabrania takiej praktyki. To ciepłe powietrze, a przede wszystkim zapach są bardzo uciążliwe.
Proszę o poradę.

Ja bym nie robił dochodzenia, a raczej spróbował uniknąć uciążliwych zapachów. Proponuje zainstalować przepustnicę zwrotną, która odetnie Pana od zapachów sąsiada. W pomieszczeniu nie zmniejszymy przepływu powietrza, a wszystko co będzie wiało z dołu nie wejdzie do Pana mieszkania.
Kalpy dostępne w oddziałach SIG w całej Polsce.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.