2015-11-10 15:24
Problem - wentylacja grawitacyjna z okapem w bloku
Cześć.
Mieszkam w bloku z wielkiej płyty. W mieszkaniu mam dwa przewody wentylacyjne: jeden w łazience i jeden w kuchni. Mam problem z sąsiadami, ponieważ ktoś podłączył do przewodu wentylacyjnego w kuchni okap. To znaczy tak mi się wydaje. Problem jawi się tym, iż z kratki wentylacyjnej w kuchni do mieszkania nawiewane jest ciepłe powietrze z zapachami kuchennymi. Szukam potwierdzenia, czy moje przypuszczenia dotyczące podłączenia okapu są prawdopodobne(?). Jeśli tak, to zakładam, że ktoś mieszkający pode mną podpiął okap do tego przewodu.
W związku z tym co powinienem zrobić? Gdzie sprawę zgłosić? Sąsiedzi mieszkający pode mną raczej nie wpuszczą mnie do mieszkania żeby to sprawdzić. Jak się orientuję polskie prawo zabrania takiej praktyki. To ciepłe powietrze, a przede wszystkim zapach są bardzo uciążliwe.
Proszę o poradę.
Gość: POMOC
2015-11-12 10:04
Re: Problem - wentylacja grawitacyjna z okapem w bloku
Ja bym nie robił dochodzenia, a raczej spróbował uniknąć uciążliwych zapachów. Proponuje zainstalować przepustnicę zwrotną, która odetnie Pana od zapachów sąsiada. W pomieszczeniu nie zmniejszymy przepływu powietrza, a wszystko co będzie wiało z dołu nie wejdzie do Pana mieszkania.
Kalpy dostępne w oddziałach SIG w całej Polsce.