Gość: mr91
2016-01-04 14:25
Praca magisterska
Witam, piszę pracę magisterską nt. "Projekt centralnej oraz zdecentralizowanej klimatyzacji dla wybranego obiektu wraz z analizą techniczno-ekonomiczną". Razem z promotor zdecydowaliśmy, że będzie to pawilon stacji paliw, w której jest część sklepowa oraz administracyjno-socjalna. Głównym pomieszczeniem, dla którego sporzadzam bilans jest sala obsługi klienta (tu gdzie wszyscy kupujemy hotdogi ;D). Miałbym parę pytań, jeżeli ktoś robił podobny temat / ma materiały, wiedzę, chęci, czas to prosiłbym o kontakt m.rakiej91@gmail.com.
Gość: klimatyzacja
2016-01-04 15:17
Re: Praca magisterska
Witam. Podpowiem -klimatyzacja i pompa ciepla powiertze-powietrze wraz z od wilgotniania odpowiednia wilgotnosc to 45-52% a sa takie nie prod MAO maszpytania pisz eko.cieplo@wp.pl lub 884 311 104 mam certyfika EU Francuskie Firmy COMAP i 35 lat doswiadczenia w Szwecji .PZDR Edward
Gość: Mgr inz.
2016-01-18 11:35
Re: Praca magisterska
Witam,
w większości na stacjach paliw w naszym kraju są montowane klimatyzatory (kanałowe,kasetonowe), na stacjach większych, MOP-ach rooftopy. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi przedmówcy z pompą ciepła powietrze-powietrze..., Owszem rooftop ma pompę ciepła, ale czy w Polsce są stacje paliw, gdzie są montowane pompy ciepła o których pisze przedmówca?
Gość: mr91
2016-01-27 00:18
Re: Praca magisterska
Czy w przypadku wykonywania bilansu dla okresu zimnego, którego wzór jest następujący:
Qzoc = Qośw + Ql + Qu - Qstr [W]

Gdzie:
Qośw - zyski ciepła od oświetlenia,
Ql - zyski ciepła od ludzi,
Qu - zyski ciepła od urządzeń
Qstr - straty ciepła,

Ostatni człon należy odejmować czy dodać do bilansu? Pełech ma w swojej książce znak dodatni jednak w pewnym artykule również jego udziału straty ciepła odejmuje. W moim przypadku zyski ciepła wynoszą ponad 8874 W zaś projektowe obciążenie cieplne pomieszczenia (policzone w Audytorze OZC) wynosi 8235 W. Wychodzi że zyski > straty, Nie ma instalacji centralnego ogrzewania więc będzie realizowane ogrzewanie pomieszczenia poprzez system klimatyzacyjny w nagrzewnicy. Dobrze rozumuję?