265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

"Pozioma" wentylacja w łazience

Witam.

Szukałem nieco w sieci sposobów na umiejscowienie wentylacji w łazience bez przewodu kominowego. Dom jest z ok 1980 roku (może nieco starszy), łazienka jest w miejscu byłej spiżarki, w związku z czym brakuje w niej wentylacji.
Na jednym z for znalazłem informację, że można zastosować wentylację "poziomą" z elektrycznym wentylatorem wywiewającym.

Wewnątrz łazienki zamontowałbym na ścianie zewnętrznej wentylator z czujnikiem higroskopijnym, a na zewnątrz kratkę z zaworem klapowym zapobiegającym cofaniu powietrza. Całość z minimalnym spadkiem ku zewnątrz.

Z mojego punktu byłą by to dla mnie łatwa i szybka alternatywa dla wentylacji, jednak chciałbym się zapytać, czy nie będzie problemów z odbiorem kominiarza (po ostatniej wizycie spisał protokół, w którym wpisał tą jedną nieścisłość).
Nie wiem czy wcześniej był wzywany kominiarz itp, jednak po mojej przeprowadzce chcę wszystko mieć wg prawa, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów.

1. To powietrze nie woda, nie musisz mieć spadku. 2. Wyrzutnie możesz umieścić w ścianie jeśli ściana przeciwległego budynku jest w odległości min 10m, a okna na tej samej ścianie w odległości min 3m.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.