2015-04-09 10:36
Pompy ciepła, jaki rodzaj najlepszy?
Hej, chciałbym zmienić instalacją grzewczą w swoim domu. Zastanawiałem się nad pompami ciepła, które są ostatnio bardzo popularne... Na http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ znalazłem takie rodzaje:
- pompy ciepła powietrze woda (źródło: powietrze),
- pompy ciepła solanka woda (źródło: opady atmosferyczne, promieniowanie słoneczne),
- pompy ciepła woda woda (źródło: wody gruntowe).

A teraz moje pytanie... Które z tych pomp są najbardziej efektywne? Metraż mojego domu to 104m2, przedmieścia Wrocławia.
Gość: ja
2015-04-09 20:19
Re: Pompy ciepła, jaki rodzaj najlepszy?
polecam pompę powietrze-woda. Dlaczego? Ponieważ w tych 3 przypadkach wyjdzie najtaniej w zakupie i montażu, nawet jeśli efektywność będzie nieco niższa niż dwóch pozostałych, to różnica w cenie zwraca się z nawiązką. Oczywiście jeśli ma być jedynym źródłem to polecam Panasonic Tcap, Toshiba, Hitachi i Mitsubishi Zubadan. Reszta samsungów czy innych fujitsu to lipa i nie nadają się na jedyne źródło ciepła. Może i będą działać, ale przy temp na dużym minusie cały czas będzie chodzić grzałka i opłaty za prąd będą kosmiczne. Dla tej wielkości domu, jeśli jest w nowoczesnej technologii rocznie rachunek za pompę ciepła do grzania i ciepłej wody nie powienien przekroczyć 2-3 tyś zł (założenie podłogówka na dole)
Gość: ecotechnik
2016-05-22 21:32
Re: Pompy ciepła, jaki rodzaj najlepszy?
Każda pompa ciepła, aby spełniła Państwa wymagania i posłużyła Państwu przez długie lata musi być wykonana przez specjalistów. Jak korzyści płyną z posiadania pompy ciepła? Przede wszystkim dużą oszczędność. Niskie koszty eksploatacji i wysoki zwrot inwestycji to kolejne pozytywne cechy pomp ciepła. Nie ulega wątpliwości, że montując centralne ogrzewanie, zwłaszcza to gazowe czy olejowe, wybornym rozwiązaniem będą pompy ciepła. Jeśli więc planują Państwo instalację pomp ciepła to zdecydowanie polecam firme Ecotechnik
Gość: Spednet_pl
2016-05-30 09:01
Re: Pompy ciepła, jaki rodzaj najlepszy?
Warto dokładnie przeanalizować koszty i porównać ze sobą kilka firm jeżeli chodzi o samą pompę ciepła,akurat pod tym względem chętnie pomożemy na stronie Spednet mamy niezbędne doświadczenie i możecie liczyć na naszą pomoc.