265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Pompy Ciepła - Innowacyjna Technologia

Witam,
Jak można się przekonać technologia idzie wielkimi krokami do przodu. Każdego dnia powstają nowe rozwiązania nurtujących nas problemów. Szerzej wszystko jest opisane na stronie: pompyciepla24.Jakie są Wasze doświadczenia z technologiami dbającymi o środowisko?

Jeszcze nie tak dawno wydawać by się mogło że w temacie pomp ciepła za wiele zrobić nie można. A jednak, powstały nowe sprężarki inwerterowe które powoli wypierają sprężarki on/of. Już na rynku klimatyzacji zagościły na stałe, teraz powoli zdobywają rynek pomp ciepła powietrznych. Pora też nastała na pompy gruntowe w zeszłym roku takie pompy ciepła glikol-woda wypuściły renomowane firmy Nibe, Daikin. W roku 2016 odsłonę nowej pompy ciepła gruntowej ETNA ze sprężarką inwerterową będzie miała firma z Wrocławia NTS-Energy. Pompa ciepła ETNA inwerter o dwóch zakresach mocy do 8 kW i do 18 kW mocy grzewczej.

Zdjęcia

Etna_gws pompa_ciepla_gruntowa-katalog.jpg

Pompa ciepłą to znakomity sposób na to aby zaoszczędzić podczas każdego sezonu grzewczego,poza tym to także bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązanie,

Witam,

Marka Buderus posiada w swojej ofercie gruntowe pompy ciepła z rodziny Logatherm. Urządzenie to idealnie nadaje się do budynków jednorodzinnych, posiada pięć wielkości mocy grzewczej 6,8,10,13 oraz 17 kW i sprawność wyrażoną jako współczynnik COP do 4,8. Pompy ciepła do mocy 10kW posiadają wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej, natomiast urządzenia o mocy 13 i 17 kW przeznaczone są do współpracy z zewnętrznym zasobnikiem. Więcej informacji o pompach ciepła można znaleźć na stronie: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru oraz montażu odpowiedniego urządzenia zachęcam do kontaktu z wykwalifikowanym instalatorem współpracującym z marką Buderus. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Buderus

Moje doświadczenia z pompami nie są aż takie długie, ale traktuję pompę jako zamiennik dla ogrzewania w 100% węglowego. Początkowo byłam przeciwna, przerażały mnie koszty początkowe. Po dokładnej analizie okazało się, że przyniesie większe oszczędności. W gre wchodzilo 2 polskich producentów. Padlo na model Spectra GT w połączeniu z kotłem.

POczątkowa inwestycj ajest co prawda neico wyższa,ale zwraca nam się wraz z każdym sezonem grzewczym podczas którego użytkujemy pompę ciepła,wiem bo właśnie nimi zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc,doradzić podczas wyboru.

Bez analizy techniczno ekonomicznej takie rozważania są bez sensu.

Analiza ekonomiczna czy też taki specjalny kalkulator kosztów, każdy może zobaczyć,obliczyć jak się to prezentuje,a w razie pytań służymy swoją pomocą.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.