Gość: wochnik
2016-01-20 15:16
Pompa ciepła
Ostatnio spieraliśmy się ze znajomymi o koszty eksploatacji pompy ciepła. Mieliśmy podzielone zdanie. Jedni uważają że koszty są żadne a drudzy uważali że duże ponieważ koszt działania pompy i serwisu jest znaczący. Która grupa miała rację??
Gość: Artur
2016-01-22 15:42
Re: Pompa ciepła
Zdania zawsze będą podzielone. Ale to się pewnie zmieni w przyszłości. :) Nie możemy w każdym przypadku identycznie obliczyć wynikających z eksploatacji pompy oszczędności. Weźmy np. pod uwagę nową pompę Galmetu - Airmax2 15 GT. Jej SCOP przy ogrzewaniu podłogowym to 4. Jesli w ciągu roku pobiera średnio 1kWh, to wytworzy 4kWh energii cieplnej. Jeśli ogrzewamy ogrzewaniem elektrycznym pompa zabierze 4 razy mniej prądu.

A koszty nie są żadne - tak nigdy przeciez nie jest. :) Ale jest DOBRZE! :)
Gość: Arturos
2016-02-05 11:42
najczęściej słyszymy, że pompy ciepła są ekologiczne ale i dość kosztowne i że po pewnym czasie inwestycja się amortyzuje. Dodatkowo pompy pozwalają uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, a tym samym od gwałtownych wzrostów cen gazu czy oleju opałowego. Nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą jeszcze, że źródłem ciepła takiej pompy może być grunt, woda lub powietrze.
Gość: Tomasz
2016-02-24 09:17
Przymierzam się do kupna pompy powietrznej pc Galmetu, ale nie Airmaxa tylko Spectry. Jak wyglądałyby oszczędności w tym konkretnym przypadku? Mogę dodać informacje: 4 użytkowników w domu, 200 l, pompa ma wspolczynnik COP około 3,8 lub 2,7. Jak ma się do tego podłączenie do solarów (pompa ma wężownicę na solar lub kocioł)?
Gość: Sebastian
2016-03-25 11:47
Mam Airmaxa2 od Galmet, ale dopiero od trzech miesięcy. Tym, co mnie przekonało, był właśnie wysoki współczynnik COP 4,37÷4,72. O oszczędnosciach na razie nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ale jeśli chodzi o bezawaryjną pracę to nie mam zastrzeżeń (pompa jest na zewnątrz budynku)
Gość: Spednet_pl
2016-04-27 11:25
Akurat jeżeli mowa o pompie ciepła,to warto wybrać dobrą i fachową firmę,która zajmie się wszystkimi szczegółami,a akurat właśnie tym zajmujemy się na co dzień i mamy niezbędne doświadczenie,chętnie pomożemy.
Gość: matias
2016-08-02 11:44
Mnie przekonuja pompy ciepła. Energia odnawialna jest bezpłatna, a jej zasoby nieograniczone, jednak znalezienie rozwiązania, które pozwoli nam dobrze i racjonalnie te naturalne źródła wykorzystać, wcale nie jest takie łatwe. Jedną z możliwości jest montaż pompy ciepła, która przy stosunkowo niskim zużyciu energii elektrycznej (potrzebnej do zasilania), wykorzystuje ciepło powietrza, wody lub gruntu do ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. - więcej na : http://www.liderbudowlany.pl/artykul/427/pompy-ciepla-czy-i-kiedy-warto#sthash.LL3C2jm8.dpuf