265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

Pomoc

Witam

Mam pytanie odnoście odciągu znad wanny z zamykanym włazem w galwanizerni. Wanna istniejąca wg załączonego modelu. Mam wykonać projekt odciągu.
W literaturze znalazłem, że prędkość porywania vx=0,5 m/s, a prędkość w kanałach powinna wynosić 10m/s.
Ilość powietrza odciąganego przez jeden otwór wyznaczyłem wg załącznika "ilość powietrza". Z obliczeń wyszło mi, że z takiej wanny z trzema ssawkami powinienem odciągać łącznie 1350 m3/h. Przy takim wykonaniu wanny prędkość powietrza w kanale wynosiłaby prawie 40 m/s!
I tutaj moje pytanie. Czy przyjąłem dobre założenia do wyznaczenia ilości powietrza. Jeśli nie to proszę o wskazówki co i jak zmienić.
Jeśli jednak moje założenia są prawidłowe to czy teraz powinienem przerobić odejście od wanny na większy wymiar aby zmniejszyć prędkość, bo przy takiej prędkości spręż wentylatora będzie olbrzymi (mam kilka podobnych wanien spiąć w jeden układ).
Może prędkość porywania wystarczy mniejsza?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam
JakubP

Trzeba przerobić kanał główny zbiorczy fi110 tak aby predkosc byla 10-12 m/s max.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.