Gość: Wojtek
2016-07-14 12:23
Podłączenie wentylacji do kuchni i toalety
Witam wszystkich

Chciałbym poprosić Was o pomoc przy wentylacji w mieszkaniu. Mieszkanie znajduje się w nowym, obecnie jeszcze wznoszonym bloku. Niestety deweloper zmienił system wentylacji na hybrydową, co znacznie utrudnia ( o ile nie uniemożliwia) wprowadzenie naszych zmian deweloperskich. Plan mieszkanie razem z naszym planowanym układem pomieszczeń załączam w pliku pdf. Obecnie każdy pion przebiega przez wszystkie piętra (wcześniej każde piętro posiadało osobny pion). Przeznaczenie poszczególnych pionów wentylacyjnych zaznaczyłem kolorem czerwonym.
Czy widzicie możliwość poprowadzenia wentylacji do kuchni (połączenie ukryte w ozdobnej belce podsufitowej)? Czy istnieje stworzenia małej toalety w planowym przez nas miejscu (jak poprowadzić wentylację)?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam

Wojtek

Załączniki

Gość: Wojtek
2016-07-14 12:25
Re: Podłączenie wentylacji do kuchni i toalety
Zapomniałem dodać - w mieszkaniu nie będzie instalacji gazowej.

Pozdrawiam

Wojtek
Gość: Kaja
2016-08-05 08:45
Re: Podłączenie wentylacji do kuchni i toalety
W przypadku wentylacji hybrydowej, będzie ją wspomagał wentylator, więc poziomo możesz podciągnąć dłuższy odcinek kanału niz w przypadku grawitacji- dlatego możesz podprowadzić kanał do okapu zabudowując go w formę belki- tym bardziej, że każdy okap ma jeszcze swój wentylator wyciągowy. Jeśli chodzi o wentylację samej kuchni, zakończcie ją w tym miejscu w którym jest kratką- wystarczy. W kwestii łazienki, musielibyście pion który jest w łazience rozgałęzić trójnikiem do pomieszczenia WC- wyjdzie wam wtedy jednak zabudowa pod stropem.