273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

pilne ! potrzebuję pomocy w projekcie ze studiów

Witam,
Mam problem z rozwiązaniem pewnego zadania o treści:

Kanał wentylacyjny prostokątny doprowadza powietrze z czerpni ściennej do centrali klimatyzacyjnej zlokalizowanej w budynku. dobrać grubość izolacji aby w pomieszczeniu wentylatornii utrzymywała się temp. +20 stC. Obiekt jest zlokalizowany w III strefie klimatycznej Polski (-20stC na zewnątrz). Ilość powietrza zewnętrznego wynosi 4000 m3/h. Wymiary kanału 600x600, długość 3 m. wewnętrzne zyski ciepła do urządzeń wynoszą 500 W. W pomieszczeniu jest stropodach o U= 0,30 W/m2K. Powierzchnia stropu 16 m2.

Bardzo proszę o pomoc w formie rozwiązania z wytłumaczeniem. Siedzę nad nim już sporo czasu i nie mogę go ogarnąć. Liczę na fachową pomoc :) Dla doświadczonych specjalistów pewnie to pestka a ja dopiero się uczę..


Jak sobie poradziłaś z tym zadaniem? Mam podobny problem na studiach. Z jakiej literatury korzystałaś?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.