273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Pierwsza praca inżyniera na budowie

Obecnie szukam pracy na budowie jako inżynier robót sanitarnych.
Będzie to pierwsza moja praca na tym stanowisku, w związku z tym mam kilka pytań do osób które pracują, bądź pracowały w charakterze inżyniera budowy.

Na początku coś o sobie:
Skończyłem studia zaoczne I-go stopnia inżynierię środowiska instalacje i sieci sanitarne.
Od 4 lat pracuję jako monter/ brygadzista instalacji sanitarnych w małej rodzinnej firmie (ok. 4 pracowników).
Głównie domki jednorodzinne oraz małe, lokalne zakłady produkcyjne i budynki komercyjne.

Wie ktoś jak wygląda pierwsza taka praca?
Czego wymagają? Jakie są obowiązki?
Czy jest jakieś "wprowadzenie", czy od razu jest się rzuconym ne głęboką wodę?
Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Pozdrawiam,

Ja pracowałam jako asystentka kierownika robót i muszę stwierdzić, że najwięcej pracy jest przy papierologii. Oczywiście trzeba sobie radzić z problemami jak np zakrycie otworu wentylacyjnego przez budowlańca i trzeba opieprzyć kogoś żeby to naprawił, bo wiadomo wszystko jest robione za kasę. Ogólnie to robienie zamówień, chodzenie i pilnowanie ludzi ale głównie tym zajmują się brygadziści i mają największy kontakt z budową. Często w tygodniu są narady gdzie mówią sobie kierownicy czego oczekują i co jest źle itd. Ale praktycznie to papierki, a tego jest dużo więcej niż spędzania czasu na samej budowie.

ja wam dam papierki uczyc sie roboty od strony praktycznej a nie liczyc na brygadzistów

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.