265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Pellet

Jakie macie doświadczenie w spalaniu pelletu?? Dobry sposób na ogrzewanie domu??

To zależy pod jakim kątem na to patrzysz. Ja opalałem gazem sporo czasu i szukałem tańszego rozwiązania i właśnie trafiłem na pellety. Teraz płacę mniejsze rachunki i jestem zadowolony. A do tego mam przyjemny zapach lasu w kotłowni i mogę powiedzieć, że jestem eko.

A gdzie można kupić dobry pellet?

Witam
ja opalam dom około 200m2 gazem płynnym i uważam że jest to najtańsze dla mnie rozwiązanie, a nie muszę nic robić jak przy pellecie:)

Witam! Po wysokiej jakości i certyfikowany pellet zapraszam serdecznie do dystrybutorów firmy Stelmet: polishpellet.com/znajdz_dystrybutora W naszej ofercie mamy dwa pellety: Olimp i Lava. Oba nasze pellety posiadają certyfikat FSC, a pellet Olimp posiada także certyfikat ENPlus A1.

W razie pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

[quote]Witam
ja opalam dom około 200m2 gazem płynnym i uważam że jest to najtańsze dla mnie rozwiązanie, a nie muszę nic robić jak przy pellecie:)[/quote]

Ale za to rachunki płacisz zapewne spore. A ja od czasu do czasu załaduję kocioł i się pogimnastykuję dla zdrowia. I przy tym oszczędzam :)

[quote]Jakie macie doświadczenie w spalaniu pelletu?? Dobry sposób na ogrzewanie domu??[/quote]
Według mnie to odpowiedni sposób na ciepełko w domu. Fakt, że kupuje tylko wysoko kaloryczny pellet, o mniejszej kaloryczności w mrozy nie spisuje się w moim domu.

Właśnie tutaj zaskoczę wszystkich koszt ogrzewania "rachunki" choć ich nie posiadam :) wynosi mnie tyle samo co sąsiada na najtańszym paliwie czyli na eko-groszku:) ale kązdy ma to co lubi ja lubię zamiast spędzić czas przy kotle oddać się innym przyjemnością.
Pozdrawiam:)

U nas w domu też pali się pelletem dobrej jakości olimpem, innego nawet nie próbowaliśmy.

a dużo tego pelletu zużywacie?? Popiołu jest dużo?? Jak z zapachem??

[quote]a dużo tego pelletu zużywacie?? Popiołu jest dużo?? Jak z zapachem??[/quote]

Może ja pomogę. Zużycie pelletu jest indywidualne dla każdego nim opalającego. Jeśli chodzi o popiół to po spaleniu 1 tony pelletu zostaje go ok 2-2,5kg. Zapach spalającego się pelletu zależy od tego, z czego jest on wyprodukowany. Tak więc pellety firmy Stelmet pozostawiają zapach drzew iglastych.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

to jak taki zapach jest to super sprawa. lubię zapach lasu, drzew.

Dla mnie ważniejsze jest że mało popiołu zostaje ze spalania pelletu. Dlatego nie mam kłopotu z pozbywaniem się jego.

a co z tym popiołem robisz?? da się jakoś go wykorzystać czy nadaje się tylko do wypełniania zagłębień terenu??

Do popiołu możesz dosypać trochę wapna i masz nawóz do ogródka.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.