Gość: Zbyhu
2015-03-04 23:27
Pellet
Jakie macie doświadczenie w spalaniu pelletu?? Dobry sposób na ogrzewanie domu??
Gość: Gawron
2015-03-05 17:51
Re: Pellet
To zależy pod jakim kątem na to patrzysz. Ja opalałem gazem sporo czasu i szukałem tańszego rozwiązania i właśnie trafiłem na pellety. Teraz płacę mniejsze rachunki i jestem zadowolony. A do tego mam przyjemny zapach lasu w kotłowni i mogę powiedzieć, że jestem eko.
Gość: Daro
2015-03-05 21:05
A gdzie można kupić dobry pellet?
Gość: smolik
2015-03-06 08:07
Witam
ja opalam dom około 200m2 gazem płynnym i uważam że jest to najtańsze dla mnie rozwiązanie, a nie muszę nic robić jak przy pellecie:)
Gość: erzecznikstelmet
2015-03-07 16:39
Witam! Po wysokiej jakości i certyfikowany pellet zapraszam serdecznie do dystrybutorów firmy Stelmet: polishpellet.com/znajdz_dystrybutora W naszej ofercie mamy dwa pellety: Olimp i Lava. Oba nasze pellety posiadają certyfikat FSC, a pellet Olimp posiada także certyfikat ENPlus A1.

W razie pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet
Gość: Gawron
2015-03-07 16:41
Re: Re: Pellet
Witam
ja opalam dom około 200m2 gazem płynnym i uważam że jest to najtańsze dla mnie rozwiązanie, a nie muszę nic robić jak przy pellecie:)

Ale za to rachunki płacisz zapewne spore. A ja od czasu do czasu załaduję kocioł i się pogimnastykuję dla zdrowia. I przy tym oszczędzam :)
Gość: marek
2015-03-08 18:38
Jakie macie doświadczenie w spalaniu pelletu?? Dobry sposób na ogrzewanie domu??

Według mnie to odpowiedni sposób na ciepełko w domu. Fakt, że kupuje tylko wysoko kaloryczny pellet, o mniejszej kaloryczności w mrozy nie spisuje się w moim domu.
Gość: Smolik
2015-03-08 20:24
Właśnie tutaj zaskoczę wszystkich koszt ogrzewania "rachunki" choć ich nie posiadam :) wynosi mnie tyle samo co sąsiada na najtańszym paliwie czyli na eko-groszku:) ale kązdy ma to co lubi ja lubię zamiast spędzić czas przy kotle oddać się innym przyjemnością.
Pozdrawiam:)
Gość: Antek
2015-03-11 21:19
U nas w domu też pali się pelletem dobrej jakości olimpem, innego nawet nie próbowaliśmy.
Gość: kubuś
2015-03-18 17:35
a dużo tego pelletu zużywacie?? Popiołu jest dużo?? Jak z zapachem??
Gość: erzecznikstelmet
2015-03-19 19:55
Re: Re: Pellet
a dużo tego pelletu zużywacie?? Popiołu jest dużo?? Jak z zapachem??

Może ja pomogę. Zużycie pelletu jest indywidualne dla każdego nim opalającego. Jeśli chodzi o popiół to po spaleniu 1 tony pelletu zostaje go ok 2-2,5kg. Zapach spalającego się pelletu zależy od tego, z czego jest on wyprodukowany. Tak więc pellety firmy Stelmet pozostawiają zapach drzew iglastych.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet
Gość: galon
2015-03-20 18:28
to jak taki zapach jest to super sprawa. lubię zapach lasu, drzew.
Gość: Artur
2015-03-20 19:48
Dla mnie ważniejsze jest że mało popiołu zostaje ze spalania pelletu. Dlatego nie mam kłopotu z pozbywaniem się jego.
Gość: biguś
2015-03-24 11:46
a co z tym popiołem robisz?? da się jakoś go wykorzystać czy nadaje się tylko do wypełniania zagłębień terenu??
Gość: bangor
2015-03-27 11:02
Do popiołu możesz dosypać trochę wapna i masz nawóz do ogródka.