273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

okap u sasiada a zapach u mnie

Witam, sąsiedzi z dołu podłączył okap do kanału wentylacyjnego. Mieszkam nad nimi i cały zapach z ich kuchni leci do mnie. Co zrobić?

zakleić wentylację

Witaj, takie problemy pojawiaja sie gdy jest naturalna wentylacja.
Jest kilka na to sposobow, Mniej inwazyjny to taki aby ustawic wlasny pochlaniacz na minimalne obroty aby zniwelowac "cofke".
Sa tez takie prymitywne przepustnice jedno kierunkowe, ale sa malo skuteczne i czesto trzeba je czyscic.
Jezeli budynek jest maly to sprawdzaja sie takie "nakladki na komin". Jest ich wiele dostepnych na naszym rynku... wujek google pomoze. Poprawiaja "cug" :), najlepiej taki obrotowy z automatyka. Przy bezwietrznej pogodzie wlaczaja wentylator...

Zaproś kominiarza (mistrza kominiarskiego), tylko uważaj na psedo-kominiarzy tych nie brakuje jak w każdej innej branży. Na pewno Ci doradzi.

Zadzwoń do Spółdzielni, bo z tego co mi wiadomo nie wolno podłączać okapów kuchennych do pionów wentylacyjnych. Przyjdą, skontrolują i każdą przywrócić stan poprzedni.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.