273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Ogrzewanie domu

To ciekawe że z tego co czytam coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swoich domów właśnie gazem płynnym. Z jenej strony ekologia, z drugiej komfort na pewno

[quote]To ciekawe że z tego co czytam coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swoich domów właśnie gazem płynnym. Z jenej strony ekologia, z drugiej komfort na pewno[/quote]

ludzie po prostu wybierają wygodę, komfort, ale sporo osób bierze pod uwage tez to, że to ekologiczny sposób ogrzewania, no i na dłuższą metę patrząc ekonomiczny dla domowego budżetu

W ogrzewaniu domu gazem lub olejem nie widzę żadnego sensu,a już na pewno nie oszczędności. Tutaj polecam pompę ciepła,szczególnie jeżeli jesteśmy dopiero na etapie budowy domu. Jeżeli nie wiecie od czego zacząć to zapraszamy na Spednet,gdzie spotkacie fachowa pomoc,właśnie tym zajmujemy się na co dzień.

koszt takiej pompy chyba jest dość spory? jak na jednorazową opłatę "na już" to nie ma się co dziwić że jest tak małe zainteresowanie właśnie takim rozwiązaniem

Dobra pompa musi kosztować ale to ma na celu bezawaryjność - oszczędności w późniejszym czasie.

W kwestii ogrzewania to polecam zwrócić uwage również na pompy ciepła,które są bardzo dobrym rozwiązaniem,przemawiają za nią głównie koszty inwestycji które systematycznie się zwracają.

Pompy ciepła to rzeczywiście duży koszt na początku, ale potem: gwarancja wzrostu oszczędności i komfortu oczywiście. :) Z doświadczenie polecam pompy GT. Firma stale sie rozwija. Polecam zapoznanie sie z jej pompą Spectra (premiera w minioną wiosnę).

Pompa ciepła to na pewno dobra inwestycja. Teraz np. na taką pompę można uzyskać dotację nawet do 40% jej wartości. Firma instalacje-macko.pl jest partnerem w uzyskaniu dofinansowania i zamontowania jej u klienta. Dodatkowo, jeśli ktoś się zdecyduje, można otrzymać zniżkę 40% na rekuperator. Wszystko oczywiście w ramach dotacji, ale tylko na terenie Wielkopolski.

zależy ile metrów ma twoj dom. Nasi sasiedzi maja 110 mkw i ogrzewaja dom gazem lpg od amerGas, odkad pamietam to dostawca sam pilnuje zuzycia gazu i sam uzupelnia zbiorniki.

Sam grzeję gazem i mam umowę z AmeriGas - warunki są ok, korzystne, mają dobrą jakość gazu i jest ogólnie idealna temp w domu. Nam to rozwiązanie bardzo pasuje.

Ok, zachwalacje gaz płynny ze zbiornika, ale gdzie jakiś haczyk, minusy? nie ma idealnych rozwiązań i mądry wybór powinien polegać na świadomości wad:) na co uważać przy zmianę sposobu ogrzewania (bo taka opcja wchodzi w grę w moim przypadku, obecnie mam piec węglowy)

przez ogrzewanie starego domu węglem przez 15 lat, teraz w nowym domu jak mam amerigas z gazem lpg, wad nie dostrzegam hehe z tego względu, ze rachunki mi nie wzrosły, a mam obsłuzony zbiornik, nic mnie nie interesuje, jasne, ze ogrzewanie z miejskich gazociagów byloby tansze, ale jak ich nie ma to co mam zrobić? czekam zatem az je dociągną, a to moze byc i za kilka lat

[quote]Sam grzeję gazem i mam umowę z AmeriGas - warunki są ok, korzystne, mają dobrą jakość gazu i jest ogólnie idealna temp w domu. Nam to rozwiązanie bardzo pasuje.[/quote]
Moja żona upierała się na tę firmę amerigas - również jesteśmy zadowoleni, poniewaz mamy miesięczne rachunki oraz stały dostep do gazu.

[quote][quote]Sam grzeję gazem i mam umowę z AmeriGas - warunki są ok, korzystne, mają dobrą jakość gazu i jest ogólnie idealna temp w domu. Nam to rozwiązanie bardzo pasuje.[/quote]

Trzeba jej przyznać że dobrze, że się upierała przy swoim.
Moja żona upierała się na tę firmę amerigas - również jesteśmy zadowoleni, poniewaz mamy miesięczne rachunki oraz stały dostep do gazu.[/quote]

dla mnie duża wygodna przemówiła za Amerigasem, chyba jak żadna inna firma pomagają w papierologii na początku, potem też dbają o ten zbiornik i jego uzupełnienie. Dodatkowo płacimy rachunki co miesiąc, a to dla mnie też ważne bo daje łatwość w kontrolowaniu zużycia

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.