273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Odprowadzenie spalin z kominka na drewno

W domku jest zainstalowany kominek na drewno z plaszczem wodnym do odzysku ciepla. Kominek jest podlaczony do kanalu dymowego wykonanego z cegly pelnej. Kominiarz przyszedl na odbior i powiedzial ze taki kanal dymowy nie moze byc murowany tylko stalowy. Kazal wstawic kanal stalowy i po wstawieniu tego kanalu i podlaczeniu do kominka dopiero odbierze instalacje. Czy mial racje?

witam
jeśli nowy kanał i jest szczelny to nie wiem czemu sie upieral:) a kanał dymowy spełnia warunki przekroju dla danego kominka??
ps. a moze komiarz mam układ z firma montujaca wkłady. a w jakim to miescie??

witam
jeśli nowy kanał i jest szczelny to nie wiem czemu sie upieral:) a kanał dymowy spełnia warunki przekroju dla danego kominka??
ps. a moze komiarz mam układ z firma montujaca wkłady. a w jakim to miescie??
Okolice Warszawy.W 75 jest napisane ze nie musi byc. Jednak rozmawialem z chemikiem, ze jednak komin bedzie sie rosil i zwiazki siarki z drewna moga po jakims czasie "zjesc" ten komin. Chemik zaleca by jednak wklad do komina zamontowac, dla wlasnego bezpieczenstwa. Poza tym jest ten odzysk, a to oznacza ze temp spalin bedzie niska, wiec wykraplanie bedzie na pewno.

I ma rcję po pewnym czsie zauważysz żółte przebarwienie sciany tam gdzie jest kanał spalin.Cegła zwykła jako materił porowaty będzie łatwo chłonąś wilgoć, tym bardziej, że temp spalin będzie poniżej punktu rosy. Wkład jest konieczny.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.