273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł z podajnikiem ślimakowym

Witam, planuje zakupić piec z podajnikiem do domu jednorodzinnego z lat 90tych.

Wpadł mi w oko Kocioł c.o. z podajnikiem ślimakowym typu KJ-G ale wole upewnić się przed takim dużym wydatkiem i podpytać czy coś dobrego mogę dostać w niższej cenie.

Powierzchnia domu to około 150m2, Grube ściany ocieplone styropianem 10tka. Okna w całym domu plastikowe Dużo grubych żeliwnych rur w instalacji CO tak wiec dużo wody w obiegu. Temperatura w domu stała około 22-23 stopnie

Pytania: Czy 25kW wystarczy w takiej sytuacji czy za duży? Kwestia pieca. Czy to dobry wybór czy za mniejsze pieniądze można kupić piec podobnej jakości. Jakie piece mogę jeszcze obejrzeć przed zakupem?

Witam, my kupiliśmy kocioł DEFRO z podajnikiem ze ślimakiem (nasz to 28 kW). Piec o mocy 25 kW ogrzeje powierzchnię około 250-300 m. Na 150 m kw spokojnie wystarczy piec w granicach 18-20 kW (poczytaj o problemie przewymiarowania kotła). Niby kocioł o mocy 25 kW można ustawić,by pracował jako taki o mocy 18-19,ale czy jest sens kupować ''mocniejszy'' skoro nie planujesz powiększać powierzchni ocieplanej?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.