273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kłopotliwe sasiedztwo?

Witam Wszystkich.
Chciałem zapytać czy mieszkanie w sasiedztwie takiego wywietrznika zdjecie(http://img215.imageshack.us/img215/8923/img3110f.jpg) może być kłopotliwe ? Wywietrznik podłaczony jest do wentylacji mechanicznej w małym lokalu usługowym (1 pietrowym). Chodzi mi generalnie o halas lub zapachy. Odleglosc mieszkania okolo 5 m. Wysokosc jednego pietra nad poziom dachu z wywietrznikiem
Pozdrawiam
Azbeston

wszystko zależy jak ktoś to zaprojektował...

A czy istnieje mozliwość podłączenia pod taki wywietrznik klimatyzatora zbiorczego dachowego, dla wszystkich pomieszczen. Generalnie chcialem się od was dowiedziec, jakie sa zagrożenia. Po podejrzewam, że taki klimatyzator to robi duzo huku.

jak jest dobrze zaprojektowany to nie robi dużo huku. Jeżeli jest to wentylacja ogólna to powinno być OK, a jak w lokalu usługowym będzie Kebab to masz problem.

Nie jestem pewien a;e te 5mb od wyrzutni do okna to troszkę trąci złamaniaem wymagań

Generalnie te 5m to zmierzyłem na oko. Ja przegladałem zdjęcia satelitarne to wychodzi ponad 10 m, tak więc jest zgodnie z przepisami. Ciekawe jak sie te przepisy maja do komfortu.

Tak, że komfort muerzymy na oko, a przepisy na metry.
Myślę, że szukasz dziury w całym, a jak mieszkanie Ci się nie podoba to kup inne.

12. Odległość wyrzutni dachowych, mierząc w rzucie poziomym, nie powinna być mniejsza niż 3 m od:
1) krawędzi dachu, poniżej której znajdują się okna,
2) najbliższej krawędzi okna w połaci dachu,
3) najbliższej krawędzi okna w ścianie ponad dachem.
13. Jeżeli odległość, o której mowa w ust. 12 pkt 2 i 3, wynosi od 3 m do 10 m, dolna krawędź wyrzutni powinna znajdować się co najmniej 1 m ponad najwyższą krawędzią okna.
14. W przypadku usuwania przez wyrzutnię dachową powietrza zawierającego zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia lub uciążliwe zapachy, z zastrzeżeniem ust. 5, odległości, o których mowa w ust. 12 i 13, należy zwiększyć o 100%.

innymi słowy:
jeżeli w lokalu ponizej bedzie biuro a instalacja u nich nie jest "wyzyłowana" i na wyrzutnie ( a czy to w ogóle jest wyrzutnia - a może czerpnia) nie puszczą za wiele pwoietrza to nie ma problemu
jeżeli na dole otworzą kebap/pizzernie/chińskie jadło - może być koszmar.
czyli trzeba zakładać gorsze i szukać dalej

to jest wyrzutnia, dzięki wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.