265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Kiedy zacząć planować czym ogrzewać dom?

Mieszkamy na wsi, większość ogrzewa tu węglem albo drewnem, ale dla mnie nie jest to odpowiednie wyjście. Jaki typ ogrzewania wybrać i na etapie planowania budowy już o tym myśleć?

Witam
Przy budowie domu nawet jeśli w projekcie jest coś innego można zamontować inny typ ogrzewania.
Pozdrawiam

Nie jest może problemem to zmienić z czasem, ale moim zdaniem warto mieć pewny plan od samego początku, nie zawsze udaje się go dotrzymywać, ale zanim przystąpicie do budowy wszystko dwa razy przemyślcie.

A nad czym sie konkretnie zastanawiasz? Czym chcesz ogrzewać?

My chcielibyśmy ogrzewać gazem płynnym. Bierzemy pod uwagę Amerigas i zbiornik w dzierżawie. Jedyna wątpliwość to bezpieczeństwo i czy na pewno to wygodne rozwiązanie...

Co do bezpieczeństwa to nie masz się co bać. Mam zbiornik z Amerigas juz jakis czas, wszystko jest ok. Wydzierżawiony więc i to po ich stronie jest dbanie o niego i na bieżąco jest sprawdzany.

[quote]My chcielibyśmy ogrzewać gazem płynnym. Bierzemy pod uwagę Amerigas i zbiornik w dzierżawie. Jedyna wątpliwość to bezpieczeństwo i czy na pewno to wygodne rozwiązanie...[/quote]
Myslę że obie te kwestie nie podlegają dyskusji. Ogrzewaniem gazem jest na 100 jednym z najwygodniejszych rozwiązań, a i jeśli stawiasz na sprawdzona firme która ci serwisuje zbiornik i korzystasz zachowując zasady bezpieczeństwa to też nie ma się co obawiać

Osobiście bym polecał pompę ciepła, jest ona wygodna, bezpieczna i łatwa w utrzymaniu. Jej jedyną wadą jest duży koszt założenia, ale w ciągu paru lat użytkowania zwróci się ten dość poważny koszt. Dla zainteresowanych podrzucam link do ciekawego artykułu.
http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,18318739,montaz-gruntowej-pompy-ciepla-z-kolektorem-poziomym.html

Ja stawiałem przede wszytskim na wygodę, nie po to przeprowadzałem się na wieś żeby też więcej pracować. A ze zbiornikiem na gaz nie ma problemów, czyli jest tak jak chciałem

witam serdecznie, a czy wybór sposobu ogrzewania domu trzeba komnsultować z projektantem czy można to sobie darować? Jakie to ma znaczenie?

Trzeba takie rzeczy konsultować. Choćby dla gazowych ogrzewaczy pomieszczeń, którym zaprojektować trzeba odpowiedni wylot spalin.

Moim zdaniem już na etapie wybierania projektu trzeba o tym myśleć. Nas przeraziły koszty związane z założeniem i użytkowaniem instalacji gazowej, dlatego postawiliśmy na olej opałowy, który dostarcza nam firma Kwiatkowski. Jest wygodniej, olej jest kaloryczny i wydajny, dobrze trzyma temperaturę. Plus też jest taki, że do instalacji nie trzeba dużo obsługi.

Ale jakie koszty cie przeraziły- czego konkretnie? I w jakiej firmie się orientowałeś? Tak z ciekawości pytam.

koszt instalacji czy to przy oleju opałowym czy przy gazie jest podobny, wiec wypowioedz nie poparta faktami. My wybralismy gazowe z lpg z tego wzgledu, ze nie ma nasza dzialka podlaczenia do gazociagów miejskich, maja byc w ciagu kilku lat, dlatego dzierzawimy zbiornik od amerigasu. No i oczywiscie na etapie przed rozpoczeciem budowy juz mielismy wybrane ogrzewanie

Bella zgadzam się. Dzierżawa zbiornika jest teraz dość popularna i może też dlatego AmeriGas ma tak korzystną ofertę... Klient korzysta na takim rozwiązaniu, więc i oni.
Jaką masz ofertę? My zdecydowaliśmy się na Relax, ale w sumie ciężko było wybrać, bo wszystko przedstawia się dość korzystnie

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.