Gość: annonim
2015-07-06 08:02
Kiedy zacząć planować czym ogrzewać dom?
Mieszkamy na wsi, większość ogrzewa tu węglem albo drewnem, ale dla mnie nie jest to odpowiednie wyjście. Jaki typ ogrzewania wybrać i na etapie planowania budowy już o tym myśleć?
Gość: Przemek
2015-07-06 11:38
Re: Kiedy zacząć planować czym ogrzewać dom?
Witam
Przy budowie domu nawet jeśli w projekcie jest coś innego można zamontować inny typ ogrzewania.
Pozdrawiam
Gość: Artur
2015-07-07 07:31
Nie jest może problemem to zmienić z czasem, ale moim zdaniem warto mieć pewny plan od samego początku, nie zawsze udaje się go dotrzymywać, ale zanim przystąpicie do budowy wszystko dwa razy przemyślcie.
Gość: Annonim
2015-07-09 08:31
A nad czym sie konkretnie zastanawiasz? Czym chcesz ogrzewać?
Gość: anonim
2015-07-10 08:32
My chcielibyśmy ogrzewać gazem płynnym. Bierzemy pod uwagę Amerigas i zbiornik w dzierżawie. Jedyna wątpliwość to bezpieczeństwo i czy na pewno to wygodne rozwiązanie...
Gość: Arture
2015-07-13 07:35
Co do bezpieczeństwa to nie masz się co bać. Mam zbiornik z Amerigas juz jakis czas, wszystko jest ok. Wydzierżawiony więc i to po ich stronie jest dbanie o niego i na bieżąco jest sprawdzany.
Gość: Paweł
2015-07-29 07:47
Re: Re: Kiedy zacząć planować czym ogrzewać dom?
My chcielibyśmy ogrzewać gazem płynnym. Bierzemy pod uwagę Amerigas i zbiornik w dzierżawie. Jedyna wątpliwość to bezpieczeństwo i czy na pewno to wygodne rozwiązanie...

Myslę że obie te kwestie nie podlegają dyskusji. Ogrzewaniem gazem jest na 100 jednym z najwygodniejszych rozwiązań, a i jeśli stawiasz na sprawdzona firme która ci serwisuje zbiornik i korzystasz zachowując zasady bezpieczeństwa to też nie ma się co obawiać
2015-07-30 09:06
Osobiście bym polecał pompę ciepła, jest ona wygodna, bezpieczna i łatwa w utrzymaniu. Jej jedyną wadą jest duży koszt założenia, ale w ciągu paru lat użytkowania zwróci się ten dość poważny koszt. Dla zainteresowanych podrzucam link do ciekawego artykułu.
http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,18318739,montaz-gruntowej-pompy-ciepla-z-kolektorem-poziomym.html
Gość: arturex
2015-08-05 20:20
Ja stawiałem przede wszytskim na wygodę, nie po to przeprowadzałem się na wieś żeby też więcej pracować. A ze zbiornikiem na gaz nie ma problemów, czyli jest tak jak chciałem
Gość: yettiks
2015-08-28 07:41
witam serdecznie, a czy wybór sposobu ogrzewania domu trzeba komnsultować z projektantem czy można to sobie darować? Jakie to ma znaczenie?
Gość: igor.m
2015-10-11 16:12
Trzeba takie rzeczy konsultować. Choćby dla gazowych ogrzewaczy pomieszczeń, którym zaprojektować trzeba odpowiedni wylot spalin.
Gość: mastael22
2016-01-11 20:41
Moim zdaniem już na etapie wybierania projektu trzeba o tym myśleć. Nas przeraziły koszty związane z założeniem i użytkowaniem instalacji gazowej, dlatego postawiliśmy na olej opałowy, który dostarcza nam firma Kwiatkowski. Jest wygodniej, olej jest kaloryczny i wydajny, dobrze trzyma temperaturę. Plus też jest taki, że do instalacji nie trzeba dużo obsługi.
Gość: arturex
2016-06-26 10:01
Ale jakie koszty cie przeraziły- czego konkretnie? I w jakiej firmie się orientowałeś? Tak z ciekawości pytam.
Gość: Bella
2016-06-27 14:03
koszt instalacji czy to przy oleju opałowym czy przy gazie jest podobny, wiec wypowioedz nie poparta faktami. My wybralismy gazowe z lpg z tego wzgledu, ze nie ma nasza dzialka podlaczenia do gazociagów miejskich, maja byc w ciagu kilku lat, dlatego dzierzawimy zbiornik od amerigasu. No i oczywiscie na etapie przed rozpoczeciem budowy juz mielismy wybrane ogrzewanie
Gość: Baraaaak
2016-06-27 20:21
Bella zgadzam się. Dzierżawa zbiornika jest teraz dość popularna i może też dlatego AmeriGas ma tak korzystną ofertę... Klient korzysta na takim rozwiązaniu, więc i oni.
Jaką masz ofertę? My zdecydowaliśmy się na Relax, ale w sumie ciężko było wybrać, bo wszystko przedstawia się dość korzystnie