273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Jakim pelletem palicie u siebie w domach?

Co myślicie o paleniu pelletami? używa ktoś? jakiego producenta najlepiej wybrać?

Ja zamieniłem gaz właśnie na pellety i nie mogę narzekać. Rachunki mi spadły i płacę teraz mniej za ogrzewanie w domu. A palę pelletami Lava ze Stelmetu. Sprawdziłem już kilka różnych ale te są najlepsze wg mnie.

A dużo Ci idzie tego pelletu na okres grzewczy?

A jaka jest jego kaloryczność? Orientujecie się?

Witam serdecznie! Kaloryczność naszych pelletów przedstawia się następująco: Lava - min. 5,3kWh/kg (19MJ/kg), z kolei Olimp - min. 5,0kWh/kg (18MJ/kg).

W razie kolejnych pytań służę pomocą.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

[quote]A dużo Ci idzie tego pelletu na okres grzewczy?[/quote]

Drogi Wojciechu, zachęcam się serdecznie do skorzystania z kalkulatora kosztów, dzięki któremu można obliczyć orientacyjne ilości zużycia pelletów, a także innych materiałów do opału. Zapraszam tu: polishpellet.com/kalkulator_kosztow/

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

a czemu Was wybór padł na pellet?? Sam się zastanawiam czym ogrzewać

[quote]a czemu Was wybór padł na pellet?? Sam się zastanawiam czym ogrzewać[/quote]

Ja wybrałem pellet bo gaz za dużo mnie kosztował. Mój wybór był nie tylko proekologiczny ale i ekonomiczny.

i jaki pellet wybrałeś?? ile go zużywasz??

Czy to prawda że pellet jest ekologiczny? z czego jest produkowany?

[quote]Czy to prawda że pellet jest ekologiczny? z czego jest produkowany?[/quote]

Tak, pellet jest paliwem ekologicznym. Emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent dla pelletu produkowanego przez Stelmet) może zostać użyta jako nawóz. Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk), które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Tak właśnie zrobię Panie Andrzeju dziękuję za informację. Powoli przekonuję się do tego paliwa. I czas najwyższy pomyśleć o zmianie właśnie na pellet.

najlepiej suchym i od sprawdzonego producenta wtedy mam pewność że pellet będzie trymał swoje parametry.

a jak wybrać sprawdzonego dostawcę??

No właśnie a jak trzeba przechowywać pellet?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.