265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Jakie klimatyzatory są najlepsze?

Kochani poradźcie jakiej firmy klimatyzatory są najlepsze. Mamy pomieszczenie 6m x 4,5m, wysokość 3,5m. Południowa ściana budynku i wielkie okno (ok. 30% ściany), przez które smarzy nas słońce. Pomocy :)

Witam
Myślę że na pomieszczenie 27m2 mozna zamontowac klimatyzator typu split, co do producentow jest ich mnostwo, polecic mogę Fujitsu, Galanz, Daikin, KLima-Therm..

faktycznie Ty jestes Kubek jesli na jednakowym poziomie stawiasz te firmy (Klima-therm jest importerem a nie marką)pozdrawiam wszystkich KUBKÓW

Jeśli chodzi o jakość to w ciemno możesz kupić Daikin, Mitsubishi, Panasonic (kolejność dowolna) - cokolwiek kupisz to jest pierwsza liga jakości (nie tylko w Polsce ale i na świecie - w Europie w Japoni)podkreślam - nie ceny.
Taki grat robi Ci przez wiele wiele lat baz zagladania - przy dobrym montażu, a dodatkowo nie sprawi, że twoje rachuni za prąd wzrosną 3 razy.
Druga liga jakości to Fujitsu, Toshiba, Hitachi, Sanyo,Fuji, LG (również dowolnie) - sprzedaje sie najlepiej bo cena...różne kwiatki mogą wyjść po chwili ale generalnie jest OK (te marki tłuką też dla róznych no-nameów).
Długo długo nic i reszta (okręgówka jakości) - tych marek nawet nie chce mi sie wymieniac bo i tak są tłoczone w tych samych Chinskich fabrykach tylko pod różnymi nawet znanymi brendami.

Przedmówca dobrze to opisał. Rozróżniamy jeszcze urządzenia on/off i inwerterowe (płynna wydajność mocy chłodniczej) Pozwala to w znacznym stopniu zmniejszyć koszty użytkowania i są przede wszystkim cichsze od standardowych). Zależy ile pieniędzy chcecie przeznaczyć na zakup. Na takie pomieszczenie jak opisujesz, musicie mieć klimę nie mniejszą niż o wydajności 5 [kW]. A najlepiej jakby firma z branży z Waszej okolicy podjechała i zrobiła dokładne obliczenia.
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru ;)
P.S. A wszystkim KUBKOM dziękujemy...

Instalowalem rozne gowna ale DAIKIN jest najlepszy

Idzie podyskutować nad jakością DAIKIN-a. Na pewno jest w czołówce, ale są firmy, które go prześcignęły. Szczególnie w typowych splitach o których mowa powyżej. Mam zamontowane w domu urządzenia DAIKIN i np. MITSUBISHI i mogę na ten temat podyskutować.
Poza tym DAIKIN poszedł już na masówke i sprzedaje każdemu "pseudo" fachowcowi, który tylko płaci gotówką. Nieważne czy się zna, czy nie, liczy się tylko kasa.
Pozdrawiam
Robert

Jeśli chodzi o jakość to w ciemno możesz kupić Daikin, Mitsubishi, Panasonic (kolejność dowolna) - cokolwiek kupisz to jest pierwsza liga jakości (nie tylko w Polsce ale i na świecie - w Europie w Japoni)podkreślam - nie ceny.
Taki grat robi Ci przez wiele wiele lat baz zagladania - przy dobrym montażu, a dodatkowo nie sprawi, że twoje rachuni za prąd wzrosną 3 razy.
Druga liga jakości to Fujitsu, Toshiba, Hitachi, Sanyo,Fuji, LG (również dowolnie) - sprzedaje sie najlepiej bo cena...różne kwiatki mogą wyjść po chwili ale generalnie jest OK (te marki tłuką też dla róznych no-nameów).
Długo długo nic i reszta (okręgówka jakości) - tych marek nawet nie chce mi sie wymieniac bo i tak są tłoczone w tych samych Chinskich fabrykach tylko pod różnymi nawet znanymi brendami.

Dobre :) Toshiba i Hitachi na tej samej polce co Fujitsu i LG. Wolne zarty. Kolego podaj mi tez przyklad takiego noname prosukowanego np. przez Toshiba lu Sanyo.

od 8 lat instaluję najróżniejsze klimy i macie racje że Daikina i Mitsubishi jakościowo to mercedesy i do serwerowni czy równie zaawansowanego pomieszczenia nie zaproponowałbym niczego innego jednak do biura czy tez mieszkania powiem szczerze że spokojnie nadaję się zniesławiony Galanz zgadza się że kilka lat temu te urządzenia odbiegały znacznie od normalności ale teraz od 2 lat je montuję i powiem szczerze że nie ma z nimi większych problemów, a cena jest niezwykle korzysta może też dlatego w kryzysie nie mogę narzekać na brak pracy....

A ja kupiłem parę lat temu klimatyzację firmy daikin chyba ftxn, trzy klimatyzatory kupiłem z montażem w firmie z legionowa, Reflex Chłodnictwo czy jakoś tak...

[quote: Warszawianin]A ja kupiłem parę lat temu klimatyzację firmy daikin chyba ftxn, trzy klimatyzatory kupiłem z montażem w firmie z legionowa, Reflex Chłodnictwo czy jakoś tak... [/quote]
no i ....?!

Ja mam w pracy klimatyzator LG Inverter V i uważam, że są bardzo dobre, wydaje i naprawdę działają bez zarzutu. Szczegółową specyfikację można przeczytać http://www.strefaklimatyzacji.pl/gfx/lge/userfiles/admin/artcool_karta_produktu.pdf ale są to klimatyzatory warte uwagi.

Podłącze się do tematu, ponieważ pisałam juz na kilku forach i nie dostałam odpowiedzi więc może tu ktoś cos odpowie. Zastanawiamy się z mężem nad zakupem na wiosnę przenośnego klimatyzatora firmy Master (http://grzejemy.pl/pl/c/Klimatyzatory/116). Moje pytania to czy to urządzenie schłodzi pomieszczenie o wielkości 20m2 ?? Którą wybrać bo widzę że są ich chyba 3 rodzaje ?? Wyczytałam również na kilku forach że użytkownicy narzekają na hałas czy to prawda?

Do Gość: izabelarus3. Daj sobie spokój z klimatyzatorami przenośnymi. Wszystkimi. To półśrodek - głośny, energochłonny i nie do końca praktyczny. Polecam małego splia naściennego ok. 2,5-3,0kW dobrego producenta tzn. Daikin, Fujitsu, Toshiba lub średniego producenta tzn. LG, Chigo, Carrier. Nie polecam najtańszych (chińskich) marketowców typu no-name.

Daikin, Mitsubishi, Fujitsu

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.