265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak zrobić wentylację w kuchni w lokalu gastronomicznym

Proszę o porady jak zrobić skuteczną wentylację w lokalu gastronomicznym w kuchni. Jest jak to w kuchni gorąco jak diabli. Jestem na etapie montowania okapów na urządzeniami grzewczymi - gdzie każdy okap będzie posiadał swój własny wentylator kanałowy. Natomiast jak rozwiązać problem w kuchni - chodzi o dopływ powietrza dla kucharek. Jak tu rozwiązać ten problem.

trzeba zaprojektować wentylację , obliczyć wielkość okapów ( obciążenie cieplne ) i to wszystko

część okapów posiada nawiewy z okapu do strefy przebywania ludzi,
oczywiście najpierw bilans cieplny, bilans powietrza - bo jak tylko będziesz wyciągał to gorąco nadal będzie a smród pójdzie na całą kuchnię ...

Potrzebujesz pomocy, odezwij się do mnie na PW.

A nie lepiej wziąć jakąś firmę z prawdziwego zdarzenia od wyposażenia gastronomii co i sprzęt dobierze i doradzi co i jak zrobić żeby było dobrze?
lepiej od razu zainwestować w dobre i sprawdzone rozwiązania a nie potem problemy ,przebudówki , więcej stracisz na takim kombinowaniu
ja bym dzwonił do Tanake http://www.tanake.com.pl - robili kuchnie w Ikei, w Hiltonie, maja speców od wszystkiego co tylko kuchni i sprzętu do gastronomii dotyczy

Mi by była potrzebna pomoc - gajusz@onet.eu

Witam, przeczytałem post o wentylacji w lokalu gastronomicznym. Mówiąc wprost potrzebuje pomocy w tym temacie. Czy to jeszcze aktualne?

Pozdrawiam Mariusz Dzięcioł

mój mail: mariuszso@interia.pl lub tel 668033675

Podstawa dobrej wentylacji to porządna centrala wentylacyjna w jeven PL-H20. Do tego jej prawidłowy montaż, który najlepiej jak wykonuje ta sama firma. A sam projekt wentylacji, to powinieneś zamówić u jakiegoś projektanta, który zajmuje się tą tematyką.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.