Witajcie, mam zehndera 550. Cześć kanałów - nawiewy do pomieszczeń na pietrze oraz czerpnia i wyrzutnia rozprowadzona jest na poddaszu. Poddasze jest izolowane wełna 20 cm, natomiast na dachu mam czarny tytan cynk. Temperatura na poddaszu dochodzi w gorące dni do 35-36 stopni. I dokładnie taką samą temperature pokazuje mi rekuperator na powietrzu wchodzacym do rekuperatora z czerpni. Z tego by wynikało, że powietrze nagrzewa się idąc w kanałach na poddaszu. Kanal czerpni ma długość ok. 7mb. Kanały są sztywne, izolowane (zgodnie ze standardem, chyba 3cm). Czy możliwe żeby powietrze w kanałach aż tak się nagrzewało mimo izolacji kanałów? Teorie ta potwierdza, ze jak wlacze wyzszy bieg w rekuperatorze to temperatura powietrza z czerpni spada (szybszy przeływ = mniej się nagrzewa). Jest to uciązliwie, kiedy wieczorem poddasze jeszcze gorące, na zewnatrz chłodno, a mimo to - do domy wpada gorąco powietrze. Za bardzo nie wiem co w tej sytuacji zrobić, docieplać dodatkowo kanały na poddaszu? Jakieś inne pomysły? Czy to wina instalatora że tego nie przewidział i niedocieplił odpowiednio kanałów?