273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

gazowe z płaszczem czy piec na ekogroszek

Proszę o opinię jesteśmy na etapie wyboru ogrzewanie w nowym domu i mamy dylemat czy gazowe (i jeżeli to nowoczesne np. kocioł pulsacyjny) czy piec z zasobnikiem na eko groszek i czy wybór drogich nowoczesnych urządzeń i w jednym i w drugim przypadku ma sens tzn czy szybko się zwraca.

Jeśli masz gaz ziemny to gazowy !!!! Jeżeli nie to kocioł na groszek , pellets. Drogie nowoczesne urzadzenia sa energooszczedne i wygodniejsze w obsłudze ( zwłaszcza dotyczy to kotłów na paliwa stałe)

Nie ma alternatywy.Kocioł pulsacyjny to kocioł XXII wieku.
Chodzi na wszystkie rodzaje gazów pójdzie i na wodór.
Inwestycja jest zawsze bolesna ,ale Pulsator to szansa na
minimalne rachunki za gaz rzędu 2 tys. rocznie.
Zamontowałem już 5 kompletów Pulsator + zestaw solarny.
Pozdrawiam.

a, ja sie zastanawiam czy warto płacić za pulsacyjny 15 000 czy lepiej dać za kondensancyjny 8 000 bo za ile sie to zwróci ,może ktoś wie?

sama ogrzewam lpg z amerigasu i nawet na pellet czy ekogroszek patrzec mi sie nie chce i w ogole nie bralam ich pod uwage przy wyborze ogrzewania

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.