Witam
Mam pewien dylemat, na który trudno jest mi znaleźć rozwiązanie, więc zanim odpuszczę temat prosił bym was na forum o ewenturalne informacje.

Zamieszkuję obecnie mieszkanie w bloku z roku 2008, więc stosunkowo nowej daty. Budynek jest wyposażony w wentylację grawitacyjną i zabronione jest używanie innych mechanicznych wspomagań typu rekuperator itp. Mieszkanie przejąłem z dwoma klimatyzatorami marki Fujitsu Plasma Inverter. Właściwie fajne użądzenia, tyle tylko że są mi nie potrzebne i używam ich tylko bardzo sporadycznie do dogrzewania. Tak więc zastanawiam się nawet nad ich demontażem. Ale nie w tym problem.
Problemem jest smog nawiedzający górny Śląsk w sezonie grzewczym, ale i poza jakość powietrza jest conajmniej marna. Dlatego ważniejszą rzeczą była by dla mnie możliwość dostarczania czystego, przefiltrowanego powietrza tym samym kanałem jaki już jest w ścianie doprawadzony do klimatyzatora. Nie chodzi mi więc tu o oczyszczacz powietrza jakiego i tak już używam wewnątrz. Chodzi mi o dopływ świeżego (przefiltrowanego np. przez HEPA) powietrza z zewnątrz.
Właściwie powinna to być banalnie prosta sprawa, a jednak nie znajduję tu żadnych rozwiązań stosownych do budownictwa mieszkaniowego....