265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

dobry ekogroszek w Kielcach- gdzie?

jestem z Kielc i szukam dobrego ekogroszku.
najważniejsze aby się nie spiekał i wypalał na pył !!!

Witam serdecznie. Moja firma zajmuje sie pakowaniem art. ogrodniczych a zimą aby wykorzystac wagoworkownice- pakuję eko groszek "Pieklorz i Bobrek" Wart energetyczna 29000kJ, opał suchy, nie jest mieszany z mialem czy innymi odpadami!!! Worki po 25 kg( gwarancja wagi), worki zgrzewane.Klienci kolejny raz przyjezdzaja do mnie z Opatowa, Tarnowa, Warszawy, Włoszczowy, Skarzyska i in miejsc... Zachęcam do zakupu 2 lub 3 workow w celu wyprobowania opalu. Tel. 784577966
Siedziba Zaborowice 152, 26-080 Mniów -26 km od Kielc po trasie nr 74 w strone Łodzi. Serdecznie zapraszam!!!

Kolego Jaki Pieklorz? Pieklorz z Piekar Śląskich ma kaloryczność około 26MJ/kg, Natomiast kaloryczność pieklorza z Bobrka wynosi 28MJ/kg ale niestety ze względu na tragiczną jakość ( spiekanie) kopalnia zawiesiła sprzedaż tego eko już o ile dobrze pamiętam to w miesiącu kwietniu tego roku. Z tego co wiem jest nadzieja że groszek z Bobrka pojawi się w sprzedaży ponieważ mają uruchomić nową ścianę ale jeszcze nic nie wiadomo o terminie. Jeśli kogoś interesuje eko proszę o tel. 509 802 200 bo nie będę się tu reklamował jak kolega.

Aha i nie wierzcie tym którzy chcą wam zaoferować ekogroszek Chwałowicki bo podobnie jak z Bobrka nie ma go w sprzedaży już też od wiosny. Typowa granulacja groszku to od 8 do 31,5 mm. Obecnie kopalnia Chwałowice produkuje groszek w granulacji 5-25 mm ale nie ma on parametrów ekogroszku. Niektóre składy kupują ten groszek i wciskają klientom jako ekogroszek.

Kolego... Moj groszek jest Chwalowicki i wart,podaja jako 28, 29000kJ i nie jest prawda ze sie spieka! Spiekalnosc zalezy od zlych ustawien pieca... Sprzedaje tego duze ilosci, mam mase klientow ktorzy sa bardzo zadowoleni. Ale ok... Takie jest Twoje zdanie i tego nie neguje. pozdrawiam

Napisałem że spiekał się eko z Bobrka. Widzę że się poprawiłeś i już nie piszesz że ekogroszek chwałowicki tylko groszek co teraz jest prawdą.

Niestety ale groszek P. Basiaka jest do bani.! Spieka się! Worki pakowane są po 23 kg, a płaci się jak za 25 kg. Jest bardzo mokry i drogi.

chcecie kupić super spiek kupujcie w Przełomie.kupiłem ostatnio na tą zimę to muszę szlakę rozbijać łomem.pan który to sprzdawał firma sped bud tłumaczył że węgiel jest dobry i ma na to papier.a że szlkuje to wina pieca itp.

o tak tam jest miła obsługa w tym przełomie.sprzedają takie badziewie że sie nie chce palić, masz racje szlaki jest pełmo jak sie nie zajrzy do pieca to wyrasta niezły wieżowiec , mi wystarcza solidny pogrzebacz do rozbijania ale zaglądam min. co dwa dni.firmy nie polecam

niech facet da dużo tego papieru to tym sie bedzie palic

[quote: jurek]chcecie kupić super spiek kupujcie w Przełomie.kupiłem ostatnio na tą zimę to muszę szlakę rozbijać łomem.pan który to sprzdawał firma sped bud tłumaczył że węgiel jest dobry i ma na to papier.a że szlkuje to wina pieca itp.[/quote]
Ale jaja. Już nic głupszego nie mógł wymyślić. Wszyscy co tam eko kupili to złe piece mają. Hehehe.

Ja zakupiłem w Kielcach na ul. Hauke Bosaka. Dobrze sie spala nie ma problemów z popiołem. I dosyć wydajny. Więc posiada chyba wysoką wartość energetyczną. Mniej więcej węgiel był taki jak podawał sprzedawca.

Ja znalazłem gdzieś tu na forum adres mailowy. Napisałem do gościa, odpisał mi, wytłumaczył bardzo rzeczowo, wykazując się dużą wiedzą na temat węgla.
Zamówiłem najpierw 1 tonę żeby bardzo nie ryzykować. Eko groszek suchutki, bez miału i worki bardzo mocne. Palił się bardzo dobrze, bez spieków i widać że kaloryczność bardzo dobra bo piec bardzo szybko dobijał do temp. zadanej. Zamówiłem jeszcze 3 tony i węgiel taki sam. Spokojnie dopalę tym co mam do końca sezonu i powinno zostać jeszcze na lato. Jak będzie trochę kasy to zamawiam zaraz na przyszłą zimę.

Nie napisałem w poprzednim poście gdzie kupiłem ten eko a tyle nachwaliłem.
Jakby ktoś chciał to proszę: seni_karoka@interia.pl
Znalazłem jeszcze telefon: 509 802 200

Dzięki Zygmunt za namiary. Zadzwoniłem i porozmawiałem z gościem, wysłałem adres do wysyłki na maila i za 3 dni ekogroszek miałem w domu. Przyjechał spedycją PKS i faktycznie rewelacja, jeszcze takim nie paliłem. Suchutki, mocne worki, żadnego miału, pali się bardzo ładnie, długo trzyma żar i mało popiołu. Popiół proszkowaty, gdzie nie gdzie spadnie jakaś grudka. Wziąłem tylko paletę żeby w razie czego nie wtopić ale jak tylko spłynie kasa z Vatu i zamawiam jeszcze 4 tony na zimę. Nie jest tani ale wart tych pieniędzy. Jeszcze raz dzięki.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.