273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Czy warto zastosować solary, kominek z płaszczem wodnym i piec kondensacyjny gazowy

Proszę o radę, mam domek 133 pow. użytkowej ocieplony styropianem 15 cm, czy warto, czy szybko zwróci się inwestycja w kominek z płaszczem wodnym, solar do ciepłej wody i piec kondensacyjny na gaz z butli.
Może prostsze rozwiązania byłyby lepsze i jaką firmę byście mi doradzili zastanawiam się nad Vaillantem i Volfem. Rozmawiałam z różnymi fachowcami i każdy mówi coś innego a ja wreszcie muszę zdecydować. Będę bardzo wdzieczna za mądre wskazówki. Podaję do siebie adres justynka.iskra@gazeta.pl

Proponuję poczytać tutaj.
http://szukaj.elektroda.pl/search.php?mode=results&user_id=-1&sid=

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=988241&highlight=solar&sid=

Ja osobiście mam zainstalowane kolektory i piec. Nie orientuje się jak to wygląda dodatkowo z kominkiem, ale polecam firmę Biawar www.biawar.com.pl tam ci udziela niezbędnych informacji.

Ja osobiście mam zainstalowane kolektory i piec. Nie orientuje się jak to wygląda dodatkowo z kominkiem, ale polecam firmę Biawar www.biawar.com.pl tam ci udziela niezbędnych informacji.
A czy masz jakieś doświadczenia z solarami biawara solaris?
Mam zestaw biawarowski ale jestem z niego niezadowolony.
Nie osiągam temperatury w zasobniku wiekszej jak 35 stopni w słoneczne dni - zestaw dwóch paneli i zasobnik 220 litrów.
W tej chwili dołożyłem trzeci panel i przeniosłęm wszystkie wyżej - strona południowa - po trzech dniach nie widzę różnicy.

Żadnego biawaru to jest lipa.
Mam dwa lata i w czerwcu 2009 cały miesiąc dogrzewam piecem

jak najbardziej jest taka możliwosc, taki trzyfunkcyjny system da sie swietnie spiac razem i bardzo polecam taki uklad
po wiecej informacji polecam nr 511-415-599 konsultantka klienta Dominika Bryła z firmy która robi bardzo dużo takich systemów udzieli Ci wszelkich informacji

jak najbardziej jest taka możliwosc, taki trzyfunkcyjny system da sie swietnie spiac razem i bardzo polecam taki uklad
po wiecej informacji polecam nr 511-415-599 konsultantka klienta Dominika Bryła z firmy która robi bardzo dużo takich systemów udzieli Ci wszelkich informacji

Moim zdaniem jak najbardziej warto zdecydować się na kominek z płaszczem wodnym. Dwa lata temu miałem podobny dylemat co ty i nie żałuję, że wybrałem to rozwiązanie. Moja żona od zawsze marzyła, żeby coś takiego stanęło w końcu w naszym domu.

Pamiętaj jednak,ze sam kominek może nie zapewnić odpowiedniej mocy grzewczej dla całego domu i tutaj warto wybrać też dobry i wydajny piec do układu CO,akurat u nas znajdziesz ich szeroki wybór.

U nas tez w domu jest kominek z płaszczem wodnym, bardzo dobrze to wyglada i się sprawdza :) nie mogłbym nie miec kominka, nie wyobrażam sobie np swiąt bez niego ! A wykonywała nam firma Piecbud bardzo rzetelni

[quote]U nas tez w domu jest kominek z płaszczem wodnym, bardzo dobrze to wyglada i się sprawdza :) nie mogłbym nie miec kominka, nie wyobrażam sobie np swiąt bez niego ! A wykonywała nam firma Piecbud bardzo rzetelni[/quote]

Piecbud kojarze z kotłów CO, teście mają od lat ich kocioł, dobra fiorma, nie wiedziałem że kominki tez wykonują

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.