265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Czy ktoś podpowie mi jak mógłbym prawidlowo przenieść klimatyzator splitt do innego...

mam do przeniesienia klimatyzator Splitt do innego pokoju. zynnik został ściągnięty do jednostki zewnętrznej długość starego rurociągu wynosiła 2m. Obecnie ma być 7m rurkami 1/2 i 1/4 . Jednostka zewnętrza 2 metry poniżej wewnętrznej. Klimatyzator na czynnik R410A/620g 9000Btu/h 4.2Mpa 1.5Mpa. Mam klika pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. 1. Czy przy długości rurociągu 7m wystarczy czynnika czy lepiej wymienić na nowy? 2.Jeżeli na nowy to jak obliczyć ile czynnika powinienem więcej dobić? O ile więcej na każdy dodatkowy metr? Producent przewidział że gazu powinno wystarczyć do pięciu metrów. . 3. Czy powinienem wymienić olej w sprężarce? 4. Czy można dobić nowego czynnika bez pozbywania się starego? Słyszałem że może to spowodować rozwarstwienie się oleju. 5. Co mogło by się stać gdyby czynnika było więcej? Kiedyś serwisanci w lodówkach nabijali większą ilość żeby zwiększyć wydajność sprężarki.

Jeśli układ był szczelny to powinno wystarczyć dobicie ok. 50g tak ze 20g/m , olej ten sam.
Nie piszesz co to za sprzęt ale raczej nie inwerter. Rura 1/2 '' - trochę dziwne jak na 9000kBTU...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.