265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

cieknie woda zklimatyzacji

witam. mam problem z klimatyzatorem kasetonowym, po wyłączeniu pojakimś czasie cieknie s niego woda, nadmieniam że nie było z nim problemu przez 5 lat. klimatyzator fujitsu.

....biegusiem zaprosić serwis !!!!

a co się mogło stać

pompka skroplin

ale z klimatyzatora jest odprowadzona rurka do skroplin ze spadkiem i widać że skropliny wypływają. nieznam się na tym ale wydaje mi się że słychać pracującą pompkę

Może pompka pracuje ale nie wypompowuje wody w wystarczającej ilości, może jednostka sie rozszczelniła -ubyło freony spadło ciśnienie i klimatyzator sie zaladza i stąd woda ....
Wiele przyczyn jedynie fachowe oko jest w stanie sprawdzić, oglądnąć posłuchać :) zbadać, przyłożyć stetoskop (manometry ;)) i wydać diagnoze.

pewno skropliny wypływają, ale może za mało? np. zapchany odpływ, może rzeczywiście zalodzenie, a może jeszcze coś innego. trzeba zobaczyć i zdiagnozować. wezwać kumaty serwis

sprawdź czy parownik się zaladza czy nie ( to ten wymiennik w jednostce wewnętrznej). jeśli widzisz na nim czapę lodu to znaczy że masz za malo gazu w instalacji. jeśli jest ok to znaczy że problem po stronie skroplin

wyślijcie jeszcze własne narzedzia (z instrukcjami obsługi)
- konieczne na własny koszt
pozdr ;))

fujitsu ma 5 lat gwarancji może się jeszcze załapiesz

a może by tak wyczyścić filtr powietrza, no sam parownik

cieknie woda z klimatyzatora kasetonowego

jak kapie należy włożyć chusteczke w miejsce skraplania wody, pomogłem

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.