2015-05-29 07:46
całkowity laik a klimatyzacja
hej, rozpoczelismy budowe domu. chcialabym zapytac bo jestesmy laikami jesli o to chodzi. jeszcze chwila zanim konkretnie podejdziemy do tematu jednak chcialabym zapytac o kilka rzeczy:
- w ktorym momencie budowy zaczac dzialac?
- dom ma jakies 100m2 ile takich jednostek - jak to wygląda
- jakie urzadzenia najlepiej sie nadaja do domu jednorodzinnego
- czy konieczna jest klimatyzacja -moze inna opcja bylaby warta polecenia
- calosc inwestycji - jaki to mniej wiecej koszt calkowity (uśredniony,sprzet montaz ekipa)

tak jak mowilam caqlkowitymi laikami jestesmy i nie wiem czy gra warta jest sweiczki jedak wiem ze coraz wiecej osob stosuje takie ropzwiazania w domu.

bedzie super jak ktos opowie - oczywiscie wiem ze musze miec ekipe do tego ale na razie chcialabym poznac jakies podstawowe informacje

pozdrawiam
Gość: _
2015-05-29 08:53
Re: całkowity laik a klimatyzacja
Gość: climateusz
2015-05-31 12:49
Re: całkowity laik a klimatyzacja
Witaj!
Ilość jednostek zależy gdzie tą klimę chcesz najlepiej Sypialnie salon ew. biuro ilość takich pomieszczeń pokażę Ci ile jednostek potrzebujesz następnie powierzchnia tych pomieszczeń oraz usytuowanie z powierzchni całego domu powinna wystarczyć jednostka zewnętrzna 10 kW, jednak warto to przeliczyć
w oparciu o położenie poszczególnych pomieszczeń i ich zysków ciepła.
Systemy multi są droższe jednak nie masz obwieszonego domu agregatami (wisi tylko 1 jednostka zewnętrzna).
Odnośnie producenta urządzeń to albo chcesz ekonomiczną wersję klasy GREE, VIVAX lub coś podobnego albo coś droższego tak jak DAIKIN LG SAMSUNG itp.
Koszt może być bardzo zróżnicowany. Myślę że od 12 tys. w górę trzeba liczyć w zależności od budynku oraz o jakim rejonie polski mówimy . W sysytemie SPLIT będzie trochę taniej.
Klimatyzacja tego typu ma jedną zaletę w każdym pomieszczeniu kto inny jest Panem temperatury przy rozwiązaniu wrzucenia do wentylacji klimy temp. jest uśredniona w całym budynku.

Pozdrawiam
Gość: Dares
2015-05-31 22:43
Re: całkowity laik a klimatyzacja
Najlepiej wcześnie się zdecydować bo linie freonowe oraz elektryczne i sterowania do klimatyzacji lepiej pochować w sciany. I trzeba pamiętać o odprowadzaniu skroplin od jednostek wew ti też ważne .. najlepiej grawitacyjnie bo pomki skroplin z czasem się psują :)
2015-06-09 08:59
Re: całkowity laik a klimatyzacja
czyli tak poważnie to należy już teraz rozdysponować już. a czy dużo elementów muszę wynieść poza dom? o czym, muszę pamiętać? bo widzę i skropliny i jednostki zewnętrzne, wewnętrzne. Czy możecie podać jakiś przykład instalacji ? w sensie np. na wydajność 50m2 trzeba zainstalować:....? /
Gość: !
2015-06-09 10:12
Re: całkowity laik a klimatyzacja
Gość: Dares
2015-06-14 23:09
Re: całkowity laik a klimatyzacja
Nie bawiłbym się i łączył wentylację z klimatyzacją.. trzeba by było sporo przemiarować kanały.. lepiej sama wentylacja i klima
2015-06-15 14:17
Re: całkowity laik a klimatyzacja
w sensie żeby zrobić dwie osobne instalacje?
Gość: Dante
2015-06-15 21:07
Re: całkowity laik a klimatyzacja
A z jakiego powodu lepiej osobno? Za kilka lat standardem będzie właśnie połączenie wentylacji z odzyskiem ciepła z powietrzną pompą ciepła. Może nie miałeś nigdy do czynienia z dobrze wykonaną taką instalacją. Jedno, kompaktowe rozwiązanie jest łatwe w sterowaniu. No i nic Ci nie wisi na ścianie. Zależy też jak dobrze jest izolowany dom. Im lepiej tym lepsze efekty pracy takiego urządzenia.
2015-10-09 09:12
Re: całkowity laik a klimatyzacja
no coś ty nie miałem włąsnie. dlatego wolę zapytac.. kurde w takim razie chyba to nie jest do ogarniecia