265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Błąd krytyczny - Ventpack PILNE !

Witam,
Mam poważny problem z nakładką Ventpack 4.0. Podczas przyłączania do trójnika trzeciego kanału, autocad wyrzuca mi błąd krytyczny, co powoduje zamknięcie rysunku. Mogę rysować dosłownie wszystko, a przy tej kształtce jest problem, którego nie jestem w stanie ominąć.
Czy ktoś z Was posiada jakiekolwiek informacje odnośnie przyczyny, sposobu rozwiązania tego, czy cokolwiek? Jestem w kropce z projektami, bo nie da się narysować instalacji pomijając trójniki.. czas goni, a już nie mam pomysłu co z tym zrobić. Licencja na program się marnuje, niestety.
Będę naprawdę ogromnie wdzięczna za pomoc.

Hmmm.
A nie rysujesz tego czasem na kształtkach z KARPOLU?.

Dzieje się też tak w przypadku kształtek z Alnora, bo nawet przed chwilą sprawdziłam to dokładnie. Zarówno przy okrągłych i prostokątnych jest to samo, ale tylko kiedy przyłączam jakiś trzeci odcinek.
Pisałam do fluid desku, ale niestety nie dostałam odpowiedzi. Wydaje mi się, ze to też nie jest przez parametry komputera, skoro cała reszta funkcji programu działa bez zacięcia.

Witam,
Najczęściej spotykanym zaniedbaniem, które powoduje błędy krytyczne jest brak SP (service packa) dla Civila. Dlatego bardzo proszę najpierw sprawdzić czy program jest aktualny. Można to zrobić, albo klikając w antenę satelitarną w prawym górnym rogu ekranu (tam będzie informacja czy produkt jest aktualny czy należy pobrać aktualizację) Jeżeli produkt jest nieaktualny należy tą aktualizację pobrać.

Można ją także pobrać ze strony autodesk link poniżej:
www.usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps ... ID=9240698

Czasem również inne programy powodują błędy krytyczne lub np. niewłączenie się Civila. Należałoby sprawdzić czy zewnętrzne aplikacje nie powodują błędów - wówczas proszę wejść w START >>> Uruchom >>> wpisać MSCONFIG >>> w karcie URUCHAMIANIE wyłączyć wszystko, w karcie USŁUGI najpierw zaznczyć UKRYJ WSZYSTKIE FIRMY MICROSOFT i potem wyłączyć wszystko. (oczywiście wypadałoby zapamiętać co wyłączamy, żeby później kiedy nie wykryjemy błędu móc te usługi włączyć ponownie)

Czasami również aplikacje nakładkowe na AutoCADa powodują różne błędy. Autodesk nie udziela wsparcia dla źle działającego programy gdy zainstalowana jest nieautodeskowa nakładka.

Dziękuję za odpowiedzi, problem został już rozwiązany.

Monika, co było przyczyną? i jak ją rozwiązać ?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.