273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Agregat skraplający Samsung

Mam w projekcie agregat skraplający Samsunga typ AM100FXVAGH/EU o Qch=28kW i Qgrz=31,5kW i 7 klimatyzatorów kanałowych AM04SFNMDEH/EU o Qch=4,5kW i Qgrz=5kW. W projekcie mam informację, że można zastosować urządzenia innego producenta, który ma nie gorsze parametry, są podane wymagane parametry, których nie będę wymieniał. Jacy inni producenci mają agregaty skraplające w ofercie? Zastanawia mnie jedno czy układy VRF i układy z agregatem skraplającym to jest to samo? Bo wysłałem zapytanie do producentów takich jak LG oraz MDV i wycenili mi układy VRF. Jeszcze muszą sprawdzić czy spełniają wymagania. Zresztą ja zobaczyłem ten agregat skraplający Samsunga to w intencie to jest napisane, że jest to układ DVM S czyli odpowiednik VRF. Proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę? Jakich firmy jeszcze byście proponowali i żeby wyszło w miarę dobrze cenowo?

Oczywiście, masz rację. Ten samsung to nic innego jak jednostka zewnętrzna VRF, dlatego śmiało możesz stosować zamiennik. Polecamy swoim klientom głównie Fujitsu, Toshiba.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.