Gość: Paweł
2009-10-07 00:00
zimny kaloryfer
Mam nastepujący problem grzejnik nie jest zapowietrzony, jest w nim woda, zawór termostatyczny sprawny i otwarty maksymalnie, dolna regulacja przy odpływie ustawiona prawidłowo, wymienaiłem piec i przy próbnym grzaniu wszystko było ok, teraz mam wspomnianą wyżej sytuację w pomieszczeniu są trzy grzejniki dwa funkcjonują prawidłowo a jeden pozostaje zimny, jak go uruchomuić?
Gość: Andrzej
2009-10-08 00:00
Re:zimny kaloryfer
Czy to jest grawitacja, czy wymyszony?Przy grawitacji zawór się otworzy,ale ciśnienie może być za małe żeby wypchnąć zimną wodę.
Gość: Paweł
2009-10-09 00:00
Re:zimny kaloryfer
Mam wymuszony obieg wody
Gość: Bogdan
2009-10-10 00:00
Re:zimny kaloryfer
Mam podobny problem - Grzejnik jest jednak ciepły można powiedzieć, że gorący przy zaworze, ale od połowy w dół jest letni do całkiem zimnego, nawet przy bardzo długim grzaniu pieca kondensacyjnego.

Parametry - grzejnik Radson prawie na dwa metry długi (taki sam jak inne dwa które grzeją normalnie) zasilanie dolne (zasilanie i odpływ całkowicie otwarte - sprawdzałem) całkowicie otwarty zawór (tak myślę - jest ustawiony na 6 - robiłem próby na 5 4 i 2 i był wtedy zimniejszy). Odpowietrzałem kilka razy nawet (po chwili płynie woda z odpowietrznika). Ciśnienie w grzejnikach optymalne.

BARDZO DZIWNA RZECZ - RURKA ODPROWADZAJĄCA (PO ZEWNĘTRZNEJ STRONIE GRZEJNIKA) JEST WYRAŹNIE BARDZIEJ GORĄCA

to dokładanie ten grzejnik ze strony nr 10 (dolny prawy)
http://www.radson.pl/assets/Radson_PL_Internet.pdf />
Jeszcze coś - przez ostatnie trzy lata w nim nie grzałem był ustawiony na 3 (pokój w tym roku wyremontowałem i trzeba grzać). W sierpniu przy malowaniu pokoju grzejnik został zdjęty i przepłukany. Instalator który mi robił instalację trzy lata temu mówił że właśnie grzejnik będzie słabiej grzać bo właśnie wyregulował "W DWÓCH MIEJSCACH" grzejnik (domyślam się że zawór, ale co drugie to się nie dowiem bo firmy nie ma).

Do pieca podłączonych jest pięć grzejników (ten jest chyba najdalej od pieca) i trzy ogrzewane podłogi (skrzynka sterująca z termostatami w przedpokoju)

Gość: Amon
2009-11-04 00:00
Re:zimny kaloryfer
Na kazdym zaworze termostatycznym sa tzw nastawy wstepne.Mozna je ustawic po zdjeciu głowicy.Słuza do rownowarzenia ogrzewania.