Gość: Anna
2005-08-05 00:00
zgoda na klimatyzację
Mam następujący problem - jestem współwłaścicielem apteki
mieszczącej się w wielopoziomowym budynku mieszkalnym. Ponieważ większość
leków musi być przechowywana w temp. do 25 stopni, konieczne jest założenie
klimatyzacji. Jednak wspólnota mieszkaniowa nie chce wydać odpowiedniej
zgody. Chciałabym się dowiedzieć, czy w takim wypadku. kiedy klimatyzacja
jest koniecznością należy mieć zgodę wspólnoty mieszkaniowej czy nie jest to
wymagane? Z góry dziękuję za pomoc.
Gość: Technik
2005-08-06 00:00
Re:zgoda na klimatyzację
Powinnaś posiadac zgode, sa to urządzenia montowane na elewacji (najczęściej), chyba że juz jest ciężko ze wspólnota że nie chcą to proponuję to co my stosujemy, urządzenia na dach, choć są droższe to nie powodują kłopotów ze wspólnotami i całąresztą lokatorów.
Gość: Maks
2005-08-10 00:00
Re:zgoda na klimatyzację
Najprostrzym i najtańszym rozwiązaniem będzie montaż klimatyzatora bez jednostki zewnętrznej - nie jest wymagana zgoda architekta czy wspólnoty. Na zewnątrz znajdują się tylko dwie kratki o śr. 150mm. Znajdziesz takie w ofercie firmy Lechar ( 0-22/ 868 67 90 ).
Pozdrawiam
Maks
Gość: Puchatek
2005-08-10 00:00
Re:zgoda na klimatyzację
Pewnie mnie ktoś rozstrzela na tym forum za te słowa, ale moim zdaniem powinno w przepisach być napisane ze jednostkę zewnetrzną nie wolno montować na scianie budynku od strony ciągów pieszych itd z wyłaczeniem budownictwa jednorodzinnego wolnostojacego.
Gość: Paweł
2005-08-11 00:00
Re:zgoda na klimatyzację
Niestety zgoda jest wymagana. Jeżeli jednak jesteś współwłaścicielem budynku (własność lokalu, w którym znajduje się apteka, w jakiejkolwiek części) formalnie powinnaś załatwić to tak: 1) złóż do zarządu wspólnoty pisemny wniosek o podjęcie uchwały w twojej sprawie w drodze indywidualnego zbierania głosów, 2) jeśli uchwała będzie na nie, skarga do sądu ze stosownym uzasadnieniem... Będzie to trochę trwało, ale powinno się udać.