Gość: konrad
2007-11-13 00:00
zbyt duża wilgotność
nawet zimą w domu wilgotność wynosi 70%.Dom jest jednorodzinny ocieplony nowe okna pcv wentylacja istnieje ale nie ma nawiewu czasem rozszczelniamy okna lub wietrzymy.
Gość: adi
2007-11-13 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
Skoro nie masz nawiewu to wentylacja nie istnieje, więc to normalne że masz taką wilgotność. Czasowe rozszczelnienie okien nic nie pomorze.
Gość: antoniba
2007-11-14 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
Zakres komfortu to 40-60% przez niektórych autorów rozszerzany do 30-70%. Można zatem uznać, że masz idealne warunki. Poważnie, przy faktycznym braku wentylacji taki poziom wentylacji należy uznać za bardzo dobry.
Gość: Tollo
2007-11-14 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
Wilgotność 70%/20°C to horror w domu, pleśń i gnicie. Winna jest szczelność bryły budynku i okna szczelne jak nigdy. Sprobuj choćby wymusić wymianę powietrza przez wyciągi: w okapie kuchennym, w łazience, w WC (wentylator kanałowy).
Gość: S MARC
2007-11-14 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
A jakie okna wciąż sprzedają? Tylko szczelne! Ile można mówić,że musi być spełnione równanie ciągłości. To co wchodzi,tak jest w Ewangelii. A z twoimi oknami to i wychodzi inaczej wyssało by i konrada, wiec Bóg wysłuchał twe modły i pławisz się we własnym sosie. Na studjach już o tym równaniu ciągłości nie uczą!? Co za czasy nastały przez tą pomroczność w budownictwie. Namawiałem Agę do doktoratu w porządnym Instytucie, ale gdzieś zdezerterowała. Ago jak jesteś może Profesorem, to w tym Instytucie też warto dla ciebie zrobić magisterkę, lub za mnie doktorat! Powiem że jesteś moja Wnuczka, a zobaczysz ilu będzie chętnych promotorów!
Gość: S MARC
2007-11-20 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
"konrad" !
Ty wiesz, że podobna kara za grzechy spadła na Teściową. Też kupiła mieszkanie w br. od dewelopera! Mnie to dopadło 10 lat temu i przy uporze artysty, pomimo pomiarów temperatury szyby Raytekiem , oraz znajomości z K. Molierem uległ mi tylko z Wojewodą, bo dał zgodę na zmiane za własne pieniądze, ale artysty nie udało się przekonać do okien dopuszczonych do stosowania na rynku. A też łgali że są legalne. Ale okazało się, że nie znali nawet Aprobaty ITB. Konrad oni nawet aprobaty na "B" na stropy betonowe nie mieli! Wtedy te zimne szyby produkował Glaspol! Jak napisałem do ITB, to chyba im odebrano Aprobatę na podstawie której machali inne okna PANOTAMA 1000 niż mieli zgodę w TRAS w Krakowie, w 50 stodołach w całym kraju. A teraz to i to nie jest wymagane, każdemu każą kierować sprawę do sądu. Cywilny mnie nie chciał z uwagi na to co mam w spodniach! Więc ja dopiero niedawno wystąpiłem o remont Sali 1 tutejszej siedziby SR II WK w Gdańsku u mnie na Chrobrego do Prezydenta Miasta który do dziś nie wie co przyjął przy zakończeniu budowy. Jak się nie zgodzi, to wystąpię do UE o 1 ml E!
Ale wracając do okien , to okazało się że szyby mają grubość pakietu 24 mm. To jest do dziś święty wymiar dla okien. Bo na inne wymiary nie produkują listew przyszybowych. Ja zaobserwowałem u siebie na jesieni prążki interferencyjne a potem wodę, ale szronu nie było na oknach. Szron zdrapuję z drzwi wejściowych, też niedopuszczonych jako drzwi zewnętrzne. Konrad okazało się jednak,że oni nie znają nawet tego ,że śą pory roku. Konrad jak masz laboratorium, to sprawdź czy jest argon jeśli nie wierzysz termometrowi. Bo to cholerstwo jest przeźroczyste i jak nim okna nie napełnią to też nic nie widać. Karol ja ponadto obserwuję awans argonu w wymianie ciepła . Najpierw były to szyby 1.6 W/m2K, potem 1.1 W/m2K, a teraz izolacyjność argonu rośnie z czasem już dowolniej bo piszą o 1 W/m2 K. Napisz więc do ITB a może znowu zamkną producenta szyb i to na długo! Ja Ci w tym znowu pomogę! Bo też chcę wymieniać okna w Sali 1, a przecież nie za moje pieniądze to mają być bardzo dobre. Ty wiesz, że ceny okien w ostatnim roku spadły 3 krotnie i to bez "walki z korupcją". A ja chcę zgłosić byłą Panią minister B.B. ( ale nie tą cycatą Francuzkę) jako patronkę korupcji w budownictwie, tak aby moi przeciwnicy mieli się do kogo modlić!Zapobieganie rójce
O tym, że rójki są zjawiskiem niepożądanym, osłabiają rodziny i powodują straty pszczół przekonywać nikogo nie trzeba. Wyrajanie się pszczół powoduje, że zamiast spodziewanych kilogramów miodu mamy dużo pracy i bałagan w ramkach. A powoduje to:
- ciasnota i przegrzanie ula - przesiadujące na ramkach trutnie przegrzewają i utrudniają wentylację
Karol Ty myślisz mam dużą chałupę. Ty wiesz jaki to kłopot z ogrzaniem? A aby nie dostać "rujki" to musisz wymienić O.5-1 objętości powietrza/ h w całej chałupie. Sądzę że jak zajrzysz do COiW 11/97 r to wyjdą Ci straszne kominy! A nie tak jak u mnie H> 18 m dla kuchni! Pomyśl wiec jak masz forsę o wentylacji z rekuperatorem. Ale niech pamiętają, że dużą chałupę trudniej przewietrzyć. Co pokazały badania eksperymentalne. Ja im bym napisał o jecie, ale i tak nie zrozumieją. Karol jet sam możesz zobaczyć puszczając dymka. Ale się nie zaciągaj! I tak masz problemy. Możesz się cieszyć jak nie masz alergii.
Witam cieplutko. Chciałam się dowiedzieć, czym tak naprawdę jest mycoplazma? Zakażenie mykoplazmą nie jest choroba alergiczną. Mykoplazma jest to pewien rodzaj drobnoustroju, który może wywoływać określone choroby, z których najbardziej typową jest tzw. mykoplazmatyczne zapalenie płuc. W tego typu chorobie dominującym objawem jest długo utrzymujący się kaszel. Z reguły nie ma zmian osłuchowych w rutynowym badaniu lekarskim. Diagnozę można postawić na podstawie zdjęcia radiologicznego klatki piersiowej lub dzięki specjalistycznemu badaniu krwi na obecność mykoplazmy. Leczenie polega na stosowaniu antybiotyków z odpowiedniej grupy, najczęściej tzw. makrolidów. Karol oni nawet nie wiedzą, że mikoplazmoza pochodzi od miki = Si! A to jest niezniszczalna forma pierwotnego życia w całym kosmosie! Najgorsza jest ta z Afganistanu wyhodowana w łagrach Syberii!
Gość: Janis
2007-12-06 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
Zastosuj nawiewniki okienne. Miałam podobny problem-rozwiązałam go montując w każdym pokoju po 1 nawiewniku higrosterowanym.
Gość: gość
2007-12-07 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
zastosuje klimatyzacje to ci osuszy
Gość: S MARC
2007-12-09 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
Gościu niepisz bzdur!
Od 1 stycznia 2009 r tych z klimatyzacją zaczną ścigać w UE! Bo trzeba będzie mieć certyfikaty energetyczne mieszkań i budynków. Tak skończy się władza idiotów budowlanych w Polsce, bo pozamykaja przecież wszystkie urzędy z klimatyzacją! A 95 % budynków kążą nam ekolodzy z UE rozebrać!
Gość: kominiarz nr 2
2007-12-09 00:00
Re:zbyt duża wilgotność
Konradzie winę za to ponosi złe wykonanie przewodów wentylacyjnych, gdyż one w tym okresie powinny prawidłowo funkcjonować przy stale rozszczelnionych oknach zapewniając podciśnienie w mieszkaniu. Z powodu tego, że są one źle wykonane nie zapewniają podciśnienia w mieszkaniu i rozszczelnienie okien jest mało efektywne.
www.kkp.pop.pl