Gość: binio
2009-11-01 00:00
zawór mieszający
witam jak ustawić Zawory mieszające - czterodrogowe
Gość: Wiesław
2009-11-01 00:00
Re: zawór mieszający
Witam. Jaki masz problem kolego z tym zaworem, jaki zawór? Nie jestem fachowcem ale przerabiałem ten temat na swojej skórze. U mnie dwie pompy na zaworze dwie skale na górze od 1-9 i na dole od 1-9. Wszyscy mi mówili że na górze na jedynce jest najmniejszy przepływ, jak będę dokładał od 1 do 9 to będzie mi temperatura wzrastać na grzejnikach. Gotowałem się w domu bo grzejniki na 1(skala) parzyły dopiero przypadek sprawił że doszedłem do tego że u mnie jest odwrotnie. Teraz mam około 5(skala). Na piecu mam 62 stopnie a grzejniki tylko ciepłe. Może to też twój problem. Mało napisałeś.
Gość: binio
2009-11-02 00:00
Re: zawór mieszający
mam dwie pompy jedna na ciepła wode a druga na centralne i po miądzy nimi zawór nie ma skali tylko jest pokrętło kręci się nim od dzięwiątej do dwunastej taki jest zakres tego zaworu nie wiem jak go ustawić
Gość: Wiesław
2009-11-02 00:00
Re: zawór mieszający
Podejrzewam kolego że chodzi ci o to aby piec trzymał zadaną temp. a grzejniki były chłodniejsze. Pozostaje metoda prób i błędów. Proponuję zrobić tak: daj na ful w jedną stronę i zobacz za chwilę czy rurka która jest za pompą do ogrzewania CO jest bardzo gorąca czy wystyga ci. Jak jest gorąca to daj na ful w drugą stronę powinna za jakieś kilkanaście minut wystygnąć tak samo grzejniki w domu. Później żeby ustawić temperaturę na grzejnikach w domu taką jak chcesz trzymaj ręką za rurkę za pompą która ciśnie ci wodę do CO i powoli przestawiaj pokrętło mieszacza. Po chwili ryrka będzie ci się robiła cieplejsza i tak do tąd aż rurka będzie miała taką temp. jaką chcesz mieć na grzejnikach. Jak już będziesz wiedział w którą dodajesz a w którą ujmujesz to już kwestia wprawy. Nie jestem fachowcem opieram się tylko na moich doświadczeniach. Tak na chłopski rozum. Prosto ale skutecznie. Tylko przestawiaj pokrętło powolutku, małymi skokami. Mój mieszacz jest bardzo czuły, dwa milimetry po kole a zmiana odczuwalna.
Gość: binio
2009-11-02 00:00
Re: zawór mieszający
Dzięki za poradę, zaraz idę próbować :)
Gość: Wiesław
2009-11-02 00:00
Re: zawór mieszający
Napisz czy twoje wysiłki zakończyły się powodzeniem. Widzę że trafiłem w twój problem.
Gość: binio
2009-11-02 00:00
Re: zawór mieszający
ustaliłem że jak jest na dziewiątej i dwunastej to woda jest letnia a jak jast na środku to jest gorąca