Gość: staszek
2008-01-24 00:00
zapowietrzona instalacja
mam ten sam problem instalacja jest zamknieta, piec strzela - optima defro komfort plus - przez pomke slychac jak przechodzi powietrze z wodą odpowietrzam codziennie chyba z tydzien i nic...prosze o kontakt emailowy...moj : arletacz@op.pl czekam...
Gość: Jakub
2008-02-03 00:00
Re:zapowietrzona instalacja
Witam,

jest to typowy objaw, że ciśnienie w naczyniu rozszerzalnościowym spadło prawie do zera lub pękła membrana. Po dopełnieniu instalacji wodą efekt jest taki, jakby naczynia w ogóle w instalacji nie było. Wtedy przy grzaniu woda się rozszerza ale nie ma miejsca w naczyniu więc ciśnienie wzrasta i otwiera się zawór bezpieczeństwa i tą wodę którą uzupełniliśmy - tracimy. Potem gdy instalacjia się chłodzi ciśnienie w naczyniu jest za małe - bo prawie nie ma w nim powietrza - i woda nie jest wypychana do instalacji i NIE MA UTRZYMANIA CIŚNIENIA co oznacza, że w najwyższych punktach instalacji pływaki w odpowietrznikach opadają i instalacja zasysa powietrze w sposób ciągły. NIGDY się jej nieodpowietrzy.
Rozwiązanie: sprawdzić naczynie rozszerzalnościowe, po pierwsze czy jest jeszcze dobre, jeśli tak to sprawdzić ciśnienie poduszki powietrznej. Uwaga - ciśnienie w naczyniu należy mierzyć przy odłączonym naczyniu od instalacji i bez wody - zamknąć zawór między naczyniem a instalacją. Następnie ustawić odpowiednie ciśnienie w naczyniu P0=WysokośćStatyczna/10+0,3 bar. Podłączyć ponownie naczynie. Dopełnić instalację do ciśnienia P=P0+0,3 bar.

pozdrawiam
Jakub