Gość: Gocha
2004-09-30 00:00
wołanie o pomoc !!!!!
Mam pytanie: czy ktoś z Państwa wie gdzie i jak skutecznie interweniować, jeżeli sąsiedzi nie przestrzegają elementarnych zasad używania instalacji wentylacji mechanicznej, tzn podłączają okapu. W budynku, gdzie zakupiłam mieszkanie właśnie zamontowana jest wentylacja tego typu, "zapachy", u mnie, na I piętrze czuć więc od wszystkich sąsiadów, zarówno w łazience, jak i w kuchni, co na to poradzić???, administracja budynku bezradnie rozkłada ręce, czy naprawdę nic nie da się z tym zrobić, oprócz zmiany mieszkania? - bo na to wyjście raczej nie chciałabym się decydować.
Z góry serdecznie dziękuję za (p)odpowiedzi.
Gość: iii
2004-09-30 00:00
Re: Re: wołanie o pomoc !!!!!
Każde pomieszczenie typu łazienka, WC, kuchnia muszą mieć osobne kanały bardzo mnie zdziwilo ze cos takiego jest praktykowane jeszcze - ile lat ma ten budynek??
Gość: sly
2004-10-01 00:00
Re: Re: Re: wołanie o pomoc !!!!!
Proszę również zamontować sobie na kratkach grawitacyjnych wentylatorki.
Smród pójdzie do sasiadów.A administracja niech dalej rozkłada ręce
Gość: T. Brzeczkowski
2004-10-01 00:00
Re: Re: Re: Re: wołanie o pomoc !!!!!
Do administracji zanieś PN-83/B-03430/Az3:2000 punkt 4.2 wybór rodzaju wentylacji. .... . Nie dopuszcza się równoczesnego stosowania w pomieszczeniach wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej. ..
Czyli nie wolno mieć okapu z wentylatorem w kuchni czy wentylatorka w łazience. Jak jednym wyciągasz drugim się cofa. Ponieważ w praktyce jest to nie do zrealizowania, ja robię kratki wlotowe nad drzwiami i wentylator tłoczący powietrze na klatkę schodową.
Gość: Gocha
2004-10-01 00:00
Re: Re: Re: wołanie o pomoc !!!!!
Budynek został oddany do użytku w grudniu ubiegłego roku........., ma osobne wentylacje, tzn łazienka i kuchnie, ale w jednej czuć odpowiednio odchody, a wdrugiej smażoną rybę, czosnek itp