Gość: miroslaw
2005-05-09 00:00
wklad kwasoodporny + wentylacja w 1 kominie
kupilem mieszkanie (parter kamioenicy 2-kondygnacyjnej))w ktorym jest zamontowany piec gazowy dwufunkcyjny. instalacja byla projektowana i wykonana 8 lat temu spaliny odprowadzane sa do komina za pomoca wkladu ze stali kwasoodpornej - piec jest w lazience a kanal ten jest w kuchni na dodatek wspolny z wentylacją kuchni. ciag jest dobry natomiast zamierzam w najblizszym okresie wymienic piec i co zrobic aby wklad kwasoodporny odizolowac od wentylacji kuchni:
nie ma mozliwosci przeniesienia przewodu do innego kanalu i nie ma mozliwosci przeniesienia pieca w inne miejsce ani zamontowania pieca z zamknieta komorą (budynek dwurodzinny).jakie jest inne rozwiązanie:
1. czy można "obudować" ten przewód spalinowy dodatkową - rurą kwasoodporną o większej średnicy która slużylaby jako kanał?
2. a może zastosować dodatkowy wklad kwasoodporny dla wentylacji? komin jest troche zagiety i kominiarz który to widzial powiedzial ze moze sie ten wklad nie zmiescic - chyba ze o mniejszej srednicy ale czy to jest dopuszczalne?
mieszkam na parterze - na piętrze współwłasciciel
Gość: Administrator
2005-05-10 00:00
Re:wklad kwasoodporny + wentylacja w 1 kominie
Z dniem 05.05.2005 otworzyliśmy dla Państwa nowe forum zajmujące się problematyką ogrzewania. W zamyśle stanowić to ma dla Państwa ułatwienie poprzez skoncentrowanie w jednym miejscu tematów związanych z branżą grzewczą.
Nowe tematy pojawiające się na forum www.wentlacja.com.pl będą przez nas kopiowane (oryginalna wiadomość pozostanie na stronie wentylacji) jako nowy temat na forum ogrzewania. Zapraszamy Państwo do dyskusji na nowym forum.
Dostęp do forum poprzez adres www.systemyogrzewania.pl lub poprzez kliknięcie na pasek w górnym prawym rogu ekranu forum wentylacji.