Gość: tomek
2009-02-03 00:00
wentylatornia a przepisy ppoż
Witam
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z zapisem prawnym mówiącym o możliwości połączenia w jednej strefie pożarowej wentylatorni i pomieszczeń należących do strefy ZL?
Gość: tom
2011-02-16 13:00
Re: wentylatornia a przepisy ppoż
Witam powracam do tematu wentylatornia w budynku ZL I niskim jednokondygnacyjnym, moc 24 kW i 28 kW czy jest obowiązek wydzielenia jej ppoż. nie spotkałem się z takim zapisem ale zgodnie z moją wiedzą należało by ją wydzielić co zrobić skoro rzeczoznawca ds ppoż tego nie zrobił ??Czy są przepisy odrębne czy należy traktować wentylatornie jako kotłownie wtedy sprawa jasna??
Gość: slaw
2011-02-16 18:48
Re: wentylatornia a przepisy ppoż
Każde pomieszczenie techniczne, a wentylatornia zalicza się do nich, powinno być wydzielone pożarowo.
Gość: ...
2011-02-17 18:31
Re: wentylatornia a przepisy ppoż
Spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami z wentylatornią w jednej strefie z pomieszczeniami zl i nie było problemu z odbiorem (oczywiście ważna powierzchnia całej strefy), ale i spotkałem się z takimi gdzie rzeczoznawca bezwzględnie domagał się wydzielenia (a porównując z innymi można było połączyć)
Gość: ...
2011-02-17 18:31
Re: wentylatornia a przepisy ppoż
Spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami z wentylatornią w jednej strefie z pomieszczeniami zl i nie było problemu z odbiorem (oczywiście ważna powierzchnia całej strefy), ale i spotkałem się z takimi gdzie rzeczoznawca bezwzględnie domagał się wydzielenia (a porównując z innymi można było połączyć)
Gość: Spednet.pl
2011-03-14 11:26
Re: wentylatornia a przepisy ppoż
A czy ktoś wie co konkretnei na ten temat mówią przepisy ppoż? Czy wentylatornia powinna być wydzielona? moim zdaniem jak najbardziej tak,aby zachowac bezpieczeństwo.


www.spednet.pl – pomy ciepła
Gość: Muflon
2011-05-24 14:33
Re: wentylatornia a przepisy ppoż
Warunki Techniczne z maja 2011r
§ 268. 1. Instalacje wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w budynkach, z wyjątkiem budynków jednorodzinnych i rekreacji indywidualnej, powinny spełniać następujące wymagania:

5) maszynownie wentylacyjne i klimatyzacyjne w budynkach mieszkalnych średniowysokich (SW) i wyższych oraz w innych budynkach o wysokości powyżej dwóch kondygnacji nadziemnych powinny być wydzielone ścianami o klasie odporności ogniowej co najmniej E I 60 i zamykane drzwiami o klasie odporności ogniowej co najmniej E I 30; nie dotyczy to obudowy urządzeń instalowanych ponad dachem budynku.