Gość: michu
2008-05-12 00:00
wentylacja wilgotnej piwnicy - automatyka - pytanie
Witam wszystkich szanownych forumowiczów. Chciałbym spytać o opinie na temat sensownej wentylacji stale wilgotnej piwnicy ( lub podobnego pomieszczenia). W internecie http://www.logivent-de.de/logidry/ znalazłem specjalna automatykę do sterowania wentylacją (i/lub ogrzewaniem). Zasada działania dość ciekawa: Urządzenie mierzy wilgotność bezwzględną na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia uruchamiając wentylację tylko wtedy, kiedy na zewnątrz poziom wilgotności jest niższy. Teoretycznie powinno działać. Czy ktoś z Forum stosował podobne rozwiązania? Co innego mógłbym zastosować? A może ktoś zna to urządzenie z autopsji?
Gość: .
2008-05-13 00:00
Re:wentylacja wilgotnej piwnicy - automatyka - pytanie
a co zrobisz jak na zewnątrz będzie się utrzymywać wilgotność wyższa niż w piwnicy przez dłuższy czas? sensownie byłoby zastosować takie rozwiązanie jak opisujesz w połączeniu z jakimś osuc=szaczem gdybyś potrzebował wentylować powietrzem wilgotniejszym.
Gość: michu
2008-05-14 00:00
Re:wentylacja wilgotnej piwnicy - automatyka - pytanie
"a co zrobisz jak na zewnątrz będzie się utrzymywać wilgotność wyższa niż w piwnicy" - dobre pytanie! Sam się zastanawiam czy opisane działanie automatyki jest wystarczające. Ewentualnie osuszacz czy grzejnik? W zasadzie liczę na pomoc forumowicza, który już kiedyś rozwiązał podobny problem ( skutecznie).
Gość: .
2008-05-14 00:00
Re:wentylacja wilgotnej piwnicy - automatyka - pytanie
osuszacz daj bo grzejnik nie odprowadzi wilgoci. automatyka w zasadzie żadna nie potrzebna lub jakaś prosta. nawiewasz powietrze o wilgotności X, osuszasz do jakiegoś progu. jak ci wilgotność spadnie to higrometr w osuszaczu wyłączy go.