Gość: mir74
2006-01-24 00:00
wentylacja w kuchni i łazience
Mieszkam w bloku na 11 kondygnacji i w kuchni oraz łazience mam problemy z prawidłową wentylacją. Kominiarz podczas kontroli kazał mi pootwierać okna (plastikowe posiadające nawiewnik), w łazience pomogło w kuchni nie. Czy wentylacja nie powinna działać prawidłowo przy całkowicie zamkniętych oknach bo przecież przy niskich temperaturach ciężko mieć je cały czas otwarte? Jakie są przepisy odnośnie prawidłowego ciągu wentylacyjnego dla poszczególnych pomieszczeń. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Mirek
Gość: Darek
2006-01-24 00:00
Re:wentylacja w kuchni i łazience
U mnie to samo. Mieszkam w 3 pietrowcu na drugim, pod oknem nawiew do pieca, wentylacja b. slaba lub dmucha z kratki zamiast ciagnac. Moim zdaniem (choc kompletnie sie na tym nie znam) powinno pomóc podwyzszenie komina. Moze ktos nam cos poradzi.
Darek
Gość: :)
2006-01-24 00:00
Re:wentylacja w kuchni i łazience
sprawdz w normie ,,wentylacja w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i uzytecznosci publicznej. w przypadku takiego budynku w ktorym ty mieszkasz, a jest to budynek wysoki jest koniecznosc stosowania wentylacji wywiewnej.odsylam do normy. a kominiarza przez komin wyrzuc z takimi radami.
Gość: kominiarczyk
2006-01-24 00:00
Re:wentylacja w kuchni i łazience
Niestety jeszcze nie wymyślili sytemu wentylacyjnego który by tylko odprowadzał powietrze. Te systemy co znam, to wymagają w okresie grzewczym, ogrzania doprowadzanego powietrza zewnętrznego o masie powietrza odprowadzanego. W mieszkaniach z kuchenką gazową, są to ilości od 120m3/h - do 150m3/h, czyli w ciągu sekundy do mieszkania musi napłynąć od 40g/s - do 50g/s powietrza zewnętrznego, które następnie należy ogrzać do 20stC - 24stC + ogrzać ścian mieszkania, ściany kominowe i pokryć straty ciepła wyniku samorzutnego przenikania ciepła przez przegrody budowlane do chłodniejszego otoczenia.