Gość: mieszkaniec
2006-02-06 00:00
wentylacja w łazience - jaka średnica i długość przewodu?
W jaki sposób mogę obliczyć wymaganą średnicę przewodu wentylacyjnego i jego długość, aby była zapewniona wymiana powietrza w pomieszczeniu. Przykład: łazienka miałaby być podłączona nie do przewodu kominowego a do przewodu wykonanego z rury PCV - chciałbym wiedzieć jak można policzyć wymaganą średnicę tej rury i jednocześnie jaka jest wymagana długość tego przewodu aby zapewnić wentylację grawitacyjną w tejże łazience. Ogólnie mówiąc szukam wzorów na obliczanie ilości usuwanego powietrza, ale takich, w których uwzględnia się średnicę otworu wentylacyjnego i długość, interesuje mnie też, jakie parametry są potrzebne do tych obliczeń.
Gość: tom
2006-02-06 00:00
Re:wentylacja w łazience - jaka średnica i długość przewodu?
Witam
Srednica ruru 125 mm spokojnie wystarczy. Tylko jedna uwaga
co do przewodu z PCV czy to ma być głóny pion wentylacji to odrazu odradzam nie stosuje się tego typu instalacji. proszę oprzesłanie jakiegoś planu owej łazienki i jak by miała wyglądać wentylacji. Spróbujemy coś doradzić i ewentualnie zaprojektować.
e-mail: jmtk@interia.pl
Pozdrawiam
Gość: [+]
2006-02-07 00:00
Re:wentylacja w łazience - jaka średnica i długość przewodu?
dobrze opisane oblicanie wentylacji grawitacyjnej bylo kilka lat temu w COW. Dwa bardzo dobre artykuły tego samego autora.
Mowienie że 125 wystarczy przy nieznajomości wysokości grawitacyjnej (długości "komina") nie jest specjalnie profesjonalne - nooo chyba że mowi to architekt :-)