Gość: marcin.k
2007-03-24 00:00
wentylacja sklepiku szkolnego
Witajcie! Wlasnie jestem w trakcie zabudowy sklepiku szkolnego na parterze budynku szkolnego. Zabudowa oparta bedzie na scianie z oknem wychodzacym na podworko. Sklepik podzielony bedzie scianka mebli na strefe sprzedazy i strefe przygotowania "szybkich potraw" (hot-dogi, gofry, frytki)- przeswit miedzy sufitem a szczytem regalow ok 40cm. Jestem calkiem zielony jak zbudowac wentylacje w tych pomieszczeniach. Czy moge wyjsc z okapu za okno i juz czy musze ciagnac sie az na sam szczyt budynku? Czy na caly sklepik wystarczy tylko okap w strefie kuchennej czy strefa sprzedazy tez musi miec osobna wentylacje? Prosze pomozcie zielonemu bo sanepid sie wypina, nic nie chce podpowiedziec wierdzac ze zweryfikuje to dopiero na odbiorze. Marcin
Gość: ola
2007-03-24 00:00
Re:wentylacja sklepiku szkolnego
Panie Marcinie, proszę jeszcze o podanie jakie urzadzenia beda w kuchni (piec gazowy, mikrofalówka itp.), czy konsumpcja bedzie odbywała sie na miejscu ?
1. Okap wywiewny nad piecem, piekarnikiem lub mikrofalówką
2. Jeżeli na ścianie zewnętrznej na której byłby wywiew są okna, to należy "wyciagnąć" wywiew ponad dach budynku.
3.Jezeli beda miejsca konsumpcyjne to musi być wentylacja w strefie sprzedaży i to nawiewno - wywiewna. Jeżeli nie będzie to wystarczy sam wywiew w strefie przygotowania produktów.
4. Musi byc dokładnie wyliczona ilość powietrza,ponieważ jeżeli ilość powietrza wywiewanego bedzie większa niz dwie wymiany powietrza w ciagu godziny to niestety nalezy zamontować nawiew.
Podałam tylko ogólny zarys. Powiem szczerze, że najlepiej by pan zrobił zlecajac komuś projekt z opinią rzeczoznawcy.
Gość: Marcin
2007-03-25 00:00
Re:wentylacja sklepiku szkolnego
W sklepiku przewidujemy mikrofale, frytkownice, gofrownice, piecyk elektryczny. Konsumpcja poza sklepikiem. Na scianie zewnetrznej bezposrednio nad oknem sklepiku i na prawo do gory sa okna lecz sa one na stale zamkniete (zabite) bo to okna korytarza (hollu). Na lewo do gory jest tylko czysta sciana. Dziekuje za dotychczasowa pomoc, chłone kazda informacje....