Gość: wiktor2000
2009-04-13 00:00
wentylacja grawitacyjna
Proszę o ocenę rozwiązania w sprawie możliwości czerpania powietrza z przestrzeni pomiędzy panelem elewacyjnym a warstwą termoizolacji za pomocą nawietrzaków ściennych.
Nie mogę zrealizować rozwiązania projektowego - nawietrzak okienny - bo wbudowano okna bez nawietrzaków. A konstrukcja okien aluminiowych uniemożliwia ich wykonanie . Wiktor
Gość: S MARC
2009-04-16 00:00
Re:wentylacja grawitacyjna
Wiktor MP Nr 19 z 1996 r nie prewiduje abyś oddychał w swoim mieszkaniu! Wiktor jak oddychasz to robisz to na własne ryzyko. Ja mam okna PANORAMA 1000 - 12 rok są nielegalne! Ramy są za wiotkie, aby je dziurawić nawietrzakiem, ale ITB i kominiarzom odbiło! Wiktor, to niby ten sam problem, ale tylko ja który chce wprowadzić Prawoi Newtona do kodeksu cywilnego zdradzę Ci tajemnicę. Nawietrzak i tak działa kiedy wiatr wieje, musi być przeciąg. A że budynek ma stronę nawietrzną i zawietrzną, to i tak nie spełni to warunku, aby przepływ w kominie był normatywny. A jeszce pragnę zauważyć, że w Polsce w dodatku (pozanormatywnym) są pory roku i konwekcja nie dotyczy takiego gazu jak CO2!
Gość: Wiktor2000
2009-04-17 00:00
Re:wentylacja grawitacyjna
Dziękuję S MARK za podjęcie tematu choć wydaje się błahy, ale nowe warunki techniczne jakim .... od 01 stycznia 2009 r
wprowadzają obowiązek zwiększenia szczelności okien ustalając graniczną wielkość współczynnika infiltracji do wartości max 0,3 m3/m*h*daPa(jednostka ciśnienia jest w kwadracie i pod pierwiastkiem 3 stopnia :nie mogę tego upitolić na klawiaturze)i nakazują obowiązkowo montaż nawiewników okiennych lub ściennych (anemostaty )
Tak czy siak trzeba coś z tym zrobić bo w pokojach Marku grzyb kwitnie.
Do kńca rok 2008 wsp. infiltracji określony w cytowanych warunkach wynosił 0,5 - 1,00 m3/m*h* itp.
Wiem z własnego doświadczenia , że jak układ pomieszczeń jest z dostępem okien po zachodniej i wschodniej stronie, to jest O.K. wystarczy okna rozszczelnić i w pokojach jest nawet za zimno w sezonie grzewczym
Gość: YogiBear
2009-04-20 00:00
Re:wentylacja grawitacyjna
Wiktorze, SMARC to Pan Stanisław, a nie Pan Marek:) Marc to od nazwiska.
Pozdrowionka
Gość: S MARC
2009-04-25 00:00
Re:wentylacja grawitacyjna
wiktor2000 hodowli grzyba w mieszkaniu nikt ci nie zabrania. Zapytaj Sanepid - potwierdzą Ci. Ale uważaj na Urząd Skarbowy i UE. Rzeczywiście co do nawietrzaków, to od stycznia tylko w Polsce takie głupoty jak przeciąg w chałupie są obowiązkowe. To jest skutek wentylacji graitacyjnej w urzędach. Wiktor czy ty spotkałeś wiatry wiejące równocześnie z obu ston budynku na ścianę, aby potem taki mógł wylecieć przez komin a nie przez drugie okno od strony zawietrznej? Ja nie! Wiktor zacytuję ci więc eksperta: Kinetyczne wspomaganie wentylacji grawitacyjnej www.instadator.pl pisze -Wzrost hermetyczności - mieszkania i jego poszczególnych pomieszczeń prowadzi do ograniczenia ruchu grawitacyjnego powietrza w kanałach doprowadzając nawet w skrajnych... A więc Wiktor mając nawietrzaki na mór spowodujesz anomalię grawitacyjną - według mnie jednak taka grawitacja będzie pozioma! Przesłałbym Ci bym mapę Świata z różnymi takimi anomaliami, ale niestety na mapie opartej o badania satelitarne GRACE Gravity Model 01 based on 111 days of GRACE data jest na Polsce jest na zielono. Tam o poziomej grawitacji nikt nie wspominał. A jak wiesz kominiarze w Polsce nie ustalili jeszcze nawet kierunku grawitacji w pionie, a co dopiero policzyć komin z uwzględnieniem takich anomalii gdy w jednym mieszkaniu są różne warianty grawitacji: prawie w każdym nowym mieszkaniu są przynajmiej dwa kierunki grawitacji pionowej, bywa też graitacyja pozioma, no i jeszcze kompletny zastój - to jest gdy mafia budowlana podpierniczy nam nawet grawitację. Cytuję: stwierdzony w jednym z budynków bardzo zły stan sieci wentylacyjnej, nawet przy właściwym wykonaniu oraz jej duża wrażliwość na zmienne warunki atmo¬sferyczne nie będą w stanie zapewnić wymaganych strumieni powietrza usu¬wanego z kuchni i łazienek. Widzisz więc wiktor200, co znaczą nasze rodzime anomalia grawitacyjne! Wiktor dopóki ja szybko nie opatentuję prawa Newtona w Polsce, to dla CO2 i pary wodnej zawsze tak będzie!
A więc wiktor2000 cytuję ci dalej: 4 stycznia 2006 roku Polska powinna była wprowadzić w życie przepisy dyrektywy UE 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Liczby w nazwie oznaczają, że dyrektywa została wynegocjowana i ogłoszona w roku 2002. Polska przyłączając się do Unii w 2004 roku, automatycznie przejęła wszystkie zobowiązania, które zostały ustalone wcześniej.Dnia 21. listopada bieżącego roku, Sejm uchwalił tekst nowej Ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, która ukazała się w dzienniku ustaw nr 233/2008 z dnia 18 grudnia 2008 a tym samym wchodzi w życie 18 marca 2009. Jednocześnie straci moc Ustawa Termomodernizacyjna i rozporządzenia wykonawcze do niej napisane....Wiktor2000 to już w tym roku czeka cię audyt energetyczny mieszkania! A wiesz jakie będą kary z UE za emisję CO2 i podgrzew powietrza z uwagi na topniejące lodowce? Postwią ci zarzut - jako osobnik z 2000 r jesteś już zacofany nawet z rokiem. Tak wiktor2000 ty nie nadążasz już z duchem czasu: kraje UE 16 grudnia 2002 roku przyjęły dyrektywę EPDE 2002/91/EC w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, która zaczęła nas obowiązywać od 4 stycznia 2006 roku. Wdrożenie dyrektywy EPDE wprowadzi szereg zmian w zakresie:
- standardów projektowych
- sprzedaży wynajmu oraz rynku nieruchomości
- przeglądów okresowych budynków, instalacji grzewczych.
Niestety wiktor2000 w związku z tą dyrektywą nawietrzaki bez odzysku ciepła i tak się nie ostaną! U mnie wyceniono 26 GJ/r na samo podgrzanie powietrze (2/3Q!). A jeszcz wiktor2000 mam do Ciebie zasadnicze pytanie: Czy ty masz pozwolenie na emisję CO2!
Gość: gość1
2012-08-10 11:25
Re: wentylacja grawitacyjna