Gość: Joannaa_k
2010-04-22 14:31
wentylacja do salonu fryzjerskirgo
Witam,
Mam poważny problem otwieram salon fryzjersko- kosmetyczny. Mam wentylację grawitacyjną w łazience i w toalecie.Na przeciwko toalety i łazienki mam pomieszczenie socjalne 5m2 i pomieszczenie dla kosmetyczki 9m2 są zbudowane z płyt kartonowo-gipsowych jak doprowadzić wentylację do tych pomieszczeń? Bardzo proszę o pomoc bo za niedługo mam odbiór sanepidu a kompletnie się na tym nie znam a nie chcę kogoś wynajmować bo to podobno bardzo duże koszty. Proszę pomóżcie pilne!!!!!!!!!!!!
Gość: yaro
2010-04-22 21:32
Re: wentylacja do salonu fryzjerskirgo
najlepiej zrobić wentylację nawiewno-wywiewną + wywiew z WC. Zważywszy, że kosmetyczka używa lakierów trzeba w tym pom. zrobić dobry wywiew.
Gość: Maciej
2010-04-22 21:36
Re: wentylacja do salonu fryzjerskirgo
Wentylacje łazienki z Wc połącz w jeden przewód z zastosowaniem wentylatora kanałowego. Zostaje ci jeden wolny kanał do wentylacji pom socjalnego i kosmetyczki równiez z zastosowaniem drugiego wentylatorka kanalowego. Zakładam ze istniejące kanały grawitacyjne nie sa zbiorczymi.
Gość: Marcin
2010-04-23 14:34
Re: wentylacja do salonu fryzjerskirgo
Najprostszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie mini centralki wentylacyjnej i podłączenie do niej kilka kratek wentylacyjnych. Nawiew świeżego powietrza możesz zrealizować poprzez nawiewniki(ścienne lub prościej okienne). Gdzie masz ten lokal?
Gość: Maciej
2010-04-23 20:28
Re: wentylacja do salonu fryzjerskirgo
Pamiętaj ze nie mozesz łączyć wentylacji łazienki i WC z pomieszczeniami kosmetyczki i p. socjalnym
Gość: Joannaa_k
2010-04-23 23:09
Re: wentylacja do salonu fryzjerskirgo
Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi. A co myślicie jakbym to zrobiła w ten sposób że zamontuje w pomieszczeniu kosmetyczki wentylator mechaniczny który będzie odprowadzał rurami powietrze do socjalnego i w socjalnym też wentylator mechaniczny który będzie wywiewał powietrze do pomieszczenia -przedsionka gdzie jest toaleta i łazienka.W przedsionku znajduje się kratka oraz w łazience i toalecie. Co sądzicie o tym ???tak mi doradzono ale chciałabym znać waszą opinie na ten temat. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Joanna