Gość: bob
2014-01-09 09:36
wentylacja
wracam się z zapytaniem, czy po podłączniu kominka izolowanego na jeszcze nie ocieplonym poddaszu bezpośrednio (czyli w pionie,ponieważ kanał wentylacyjny jest wymurowany z parteru po ścianie szczytowej do poziomu dachu pustakiem ceramicznym kominowym) pocenie się kanału zniknie?
>
> Mam obecnie podłączony ów kanał murowany w szczycie wentylacyjny, który zaczyna się na parterze w łazience,a kończy na nieocieplonym poddaszu pod połacią dachu,ocieploną rura pcv, po skosie do kominka "niby wentylacyjnego" taki grzybek plastikowy bez izolacji( dachówka euronit profil s grafitowa).Rurę ociepliłem ale skarpla sie woda, to zrobiłem ociekacz skroplin z trójnika przy wejściu w komin murowany z pcv, ociekacz działa a le kanał murowany dalej wilgotny:((((
>
> pomocy!!!
>
> Czy po zastosowaniu kominka w izolacji problem się skończy?
> Założyłbym go bezpośrednio w dachu nad kanałem murowanym w ścianie szczytowej, aby ciepłe powietsze nie napotkało żadnej rury z tworzywa spiro czy pcv i nie powstały skropliny.
> Kominek wychodziłby w 1/2 połaci dachu metr od boku.
>
> Wydaje mi się że drugim z powodów oprócz podłączenia jest "lekka równomierna cofka" nie prost do pomieszczenia ale w plastikowy grzyb i rurę pcv.
>
> Proszę o pomoc.
Gość: sebacino
2014-01-09 16:48
Re: wentylacja
"> Czy po zastosowaniu kominka w izolacji problem się skończy?
> Założyłbym go bezpośrednio w dachu nad kanałem murowanym w ścianie szczytowej, aby ciepłe powietsze nie napotkało żadnej rury z tworzywa spiro czy pcv i nie powstały skropliny.
> Kominek wychodziłby w 1/2 połaci dachu metr od boku"

Kominki tego typu służą co najwyżej do wietrzenia kanalizacji, lub stropodachów.
Na pewno będzie lepiej niż co masz teraz, ale czy nie będzie się skraplać...? Dużo zależy jaka wilgotność jest w pomieszczeniu, oraz od temperatury na zewnątrz.

Co za partacz odbierał Ci budynek(gdzie kierownik budowy!?), powinien chociaż powiedzieć ze będzie się skraplało. Zadzwoń do niego i niech Ci powie co masz robić.
Pozdrawiam.
Gość: Spednet_pl
2014-03-06 12:29
Re: wentylacja
Dobra wentylacja będzie miała kluczowe znaczenie w wielu kwestiach związanych z prawidłowym obiegiem powietrza i zapobiegnie powstawaniu wilgoci. Druga sprawa to izolacja budynku i prawidłowe ogrzewanie,pod tym względem możemy pomóc i doradzić.www.spednet.pl – pompy ciepła