Gość: grzegorz
2008-01-21 00:00
uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
witam, jakie uzgodnienia należy poczynikć chcąc zamontować sobie pompe ciepła a co za tym idzie wyonac dolne źródło ? Mam już gotowy projekt z ogrzewanie na ekogroszek ale chciałbym zamontować PC. Czy potrzebne uzgodnienia w ZUDPie, zmiana planu zagospodarowania, zgłoszenie?? Poradźcie proszę.
Dzieki
Gość: przesada
2008-01-22 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
panie grzegorzu a czy pan nie moze zadzwonic do ZUdp i do starostwa i sie ich spytac? Oni chyba beda wiedzieli najlepiej czego chca prawda? Tutaj moze powiedziec ktos ze cos potrzebne a inny nie bo prawda taka, ze kraj jest podzielony i wszedzie czegos innego wymagaja powodzenia.
Gość: grzesiek
2008-01-22 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
uśmiechnę się szyderczo....heheh pytałem, chodziłem od Kajfasza do Annasza i o to chodzi że,.... nie bardzo się orientują. Ani w ZUDPie ani w gminie czy starostwie. Pewnie trafiłem na mało oblatoną osobe w Zudpie. Pójdę jeszcze raz i popytam. Dzięki. ;-)
Gość: Wojtek
2008-01-22 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
Jeżeli masz na myśli odwierty to wystarczy, że to tylko zgłosisz w Urzędzie Gminy/Miasta.
Czy dobrze rozumuję, że masz projekt na instalację c.o. z piecem na ekogroszek i zamierzasz teraz tylko zamiast pieca wstawić PC a resztę zostawić jak było ?
Gość: grzesiek
2008-01-23 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
nie nie nie.... wogóle wszystko do przemiany. Poprostu w projekcie mam ekogroszek a chcę zrobić PC. Wymiennik płaski nie odwierty. Cała kotłownia zmieniona: PC + wymiennik NADO + prawdopodobnie kominek z płaszczem (robiłbym bez płaszcza ale troszku się dygam że jak mi walnie sprężarka albo coś to bedę bez ogrzewania...ale czy słusznie ..nie wiem). Projektu instalacji co i cwu z projektu domu nie biorę pod uwagę. W projekcie centralne na kaloryferach a ja che podłogówke (wysokosć juz dostosowana pod podłogówkę), z ciepła woda chyba będdzie łatwiej..... A pewny jesteś z tym Urzedem Miasta lub Gminy. Odsyłają mnie cymbały...........
Gość: :
2008-01-28 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
Ja bym tylko uzgodnil w ZUDP i po ptakach. W koncu to u nich uzgadnia sie wszystkie instalacje ktore prowadzi sie w ziemi. Zamiana instalacji grzewczej z grzejnikowej na plaszczyznowa nie jest zmiana wg mnie istotna i nie trzeba jej zglaszac w urzedzie. Warto dodac ze wstawiasz ogrzewanie bardziej przyjazdne srodowisku wiec nikt nie powinien robic z tego powodu problemow.
Gość: :
2008-01-28 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
(robiłbym bez płaszcza ale troszku się dygam że jak mi walnie sprężarka albo coś to bedę bez ogrzewania...ale czy słusznie ..nie wiem)
Co do sprezarki to bym sie nie przejmowal, no bo w koncu ile razy z zyciu miales awarie lodowki? Ja jeszcze ani razu....
Jednak ze wzgledu na mozliwosc odzysku ciepla z kominka instalowanie go do ogrzewania jest jak najbardziej sluszne!
Gość: krzysio
2008-01-29 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
jednak lodówki się psują... a co do uzgodnień - jak nie chcą, to nie uzgadniać
Gość: Adam
2008-01-31 00:00
Re:uzgodnienia ZUDP - pompa ciepła
Panie Grzegorzu jesli potrzebuje Pan konkretnej odpowiedzi prosze o kontakt minik@tlen.pl lub nr tel 691 399 978