Gość: Justyna
2007-04-13 00:00
urządzenie do pomiaru roztoczy w powietrzu ?
Mam pytanie: czy jest urządzenie pomiaru roztoczy w powietrzu? Napisałam na tym forum, bo już nie wiem gdzie mogę się tego dowiedzieć. Jeśli jest takie urządzenie to bardzo proszę o informację, gdzie mogę nabyć taką rzecz. Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż mam silną alergię na roztocza, a muszę wiedzieć jakiej wagi jest ich stężenie w moim domu aby zacząć skutecznie przeciwdzialać tym pajęczakom. Z gory dziękuję. I czekam na jak najszybszą odpowiedz. Pozdrawiam!
Gość: T. Brzęczkowski
2007-04-14 00:00
Re:urządzenie do pomiaru roztoczy w powietrzu ?
Nie słyszałem o czyś takim. Przynajmniej w wersji monitorującej. Roztocza to elergeny wywołyją objawy, nie chorobę. Radzę zrobić skuteczną wentylację, to i choroba (jeśli nabyta, nie wrodzona, ustąpi)
Gość: NiKT taKi
2007-04-14 00:00
Re:urządzenie do pomiaru roztoczy w powietrzu ?
No to sie doczekaliśmy rekuperatory i krany bezdotykowe leczą choroby hmmmmm zastanawiające
Ciekawe czy raka też lecża ????
Gość: tomasz
2007-05-24 00:00
Re:urządzenie do pomiaru roztoczy w powietrzu ?
Wentylacja nie wyleczy raczej alergii ale może "złagodzić" objawy poprzez eliminację (czy raczej zmniejszenie ilości) alergenów w powietrzu (w pomieszczeniu).
Roztocza "podróżują" na cząstkach kurzu więc trudno je "policzyć".
Są urządzenia do pomiaru pyłu zawieszonego (aerozolu) w powietrzu (podają stężenie w mg/m3) ale to raczej nie jest inwestycja dla osoby prywatnej (ceny od ok 3000 EURO netto a wynik pomiaru niewiele da).