Gość: Pawelek
2009-05-31 00:00
uprawnienia
Chciałbym zdobyć uprawnienia do projektowania klimatyzacji i wentylacji mechanicznej(rekuperacja).Ukończyłem studia mgr na kierunku Energetyka i odnawialne źródła energii. Według ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA1): Specjalność instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
1. Uprawnienia budowlane bez ograniczeń - ukończone studia magisterskie na kierunku inżynieria środowiska (O).
2. Uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie - ukończone studia zawodowe na kierunku inżynieria środowiska (O) lub wykształcenie wyższe na kierunku:
1) budownictwo (P);
2) energetyka (P).
- więc o uprawnienia w ograniczonym zakresie mogę sie starać? Jeżeli tak to proszę o podpowiedz od czego powinienem zacząć.
Gość: Feniks
2009-05-31 00:00
Re:uprawnienia
radze się przejść do Izby Inzynierów i tam zdobyć dokładne informacje czy ten kierunek studiów bedzie uprawniał do starania sie o uprawnienia w ograniczonym zakresie. następnym elementem jest założenie dziennika praktyk i zrobienie stazu 2 lata w projektowaniu i rok na budowie w wykonastwie i wszystko pod opieką osoby z pełnymi uprawnieniami w zakresie instalacji sanitarnych. Powodzenia
Gość: RyszardH
2009-05-31 00:00
Re:uprawnienia
Samo staranie sie o "uprawnienia" jest z góry popaprane. Jakiś odmóżdżony nagrał ustawę bez sprecyzowania, jaką wiedzą uprawniony winien umieć się posługiwać. Specjalności na studiach mogą się przecież różnie nazywać, zależnie od mody. A tu dowiadujemy się jeszcze o uprawnieniach "w zakresie ograniczonym". Zapewne miał je projektant kuchni w systemie szczecińskim. Żeby odczytać wskazania gazomierza i wodomierzy, trzeba za każdym razem wystawić z kąta lodówke. Tak więc korzystamy z produktów ludzi, których poziomu rozsądku i wyobraźni sie nie określa. Jakże żałosne jest środowisko, które broni sie przed napływem świeżej krwi takimi bzdurnymi przepisami.