Gość: mariusz
2008-03-28 00:00
tłumik hałasu
Witam . Proszę o pomoc jak dobrać tłumik hałasu dla wentylatora osiowego kanałowego z napędem pasowym. Ile muszę wytłumić ? (obiekt przemysłowy) dane producenta to 87dB(A) w odległości 3m od wentylatora, chodzi mi zarówno o hałas w otoczeniu wentylatora jak i przy nawiewnikach po przejściu przez instalację. Życzliwym z góry dziękuję:)
Gość: spostrzegawczy
2008-03-28 00:00
Re:tłumik hałasu
Zgłoś się do producenta ...skoro ma takie urządzenie ma i tłumik.Wytłumienie w sieci tzmn. na nawiewnikach bez projektu...istne matrix...poczytaj sobie o tłumikach na forum i dobierz cuś ...lepszego.
Gość: tomasz
2008-03-29 00:00
Re:tłumik hałasu
Hałas w pobliżu wentylatora nie zredukuje tłumik (w bardzo małym stopniu) tylko obudowa akustyczna całego urządzenia.
Tłumik kanałowy załatwi problem emisji przez nawiewniki pod warunkiem, że źródło nie leży również w zbyt dużych prędkościach powietrza przy samych nawiewnikach (lub na wylocie z nich).
Najlepszą skuteczność tłumienia mają tłumiki prostokątne kulisowe ale jednocześnie dają spore opory przepływu. Skoro to wentylator osiowy to dużego sprężu zapewne nie ma więc chyba tylko tłumik rurowy dostatecznie długi lub ostatecznie z jedną wewnętrzna przegrodą (kulisą) czy tzw. "ołówkiem".